Dette er resultatet fra Mälarenergi Cup 2018. Se de seneste resultater fra Mälarenergi Cup 2022 her.

Statistik

Game statistics

Games/Stage


Games/Day

Games/Category

Some numbers

Number of matches 653
Games played 488
Games left 165
Walk over 0
After penalties 6
Home team wins 199
Visiting team wins 210
Drawn games 79

Top 20 kampe med flest mål

  Tid Hal Række Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
lø 14/04 20:45 lø 14/04 Klövernhallen 2 P13 L (födda 05-04) Slutspel B IK Sirius FBC 17 - 0 Torshälla IBK P04 Svart    
sø 15/04 14:00 sø 15/04 ABB Arena Plan 1 P16 (födda 01) Slutspel B Timrå IBC 9 - 7 Torshälla ibk    
lø 14/04 16:15 lø 14/04 Västerås Arena A P12 (födda 05) Grp D Ik standard 1 - 14 IBF Säter    
lø 14/04 19:15 lø 14/04 Pettersbergskolan P13 L (födda 05-04) Slutspel A Vallentuna IBK 8 - 6 Torshälla IBK p04 Röd    
sø 15/04 15:00 sø 15/04 ABB Arena Plan 5 Paracupen (Tävlande) Slutspel B Idrottsgymnasiet Bollnäs 9 - 5 Telge SIBK 1Hammers Rött    
lø 14/04 15:30 lø 14/04 ABB Arena Plan 4 P16 (födda 01) Grp B Bälinge IF 7 - 7 Timrå IBC    
lø 14/04 10:15 lø 14/04 ABB Arena Plan 3 P13 L (födda 05-04) Grp F Onyx IBS Orange 2 - 11 Vallentuna IBK    
lø 14/04 15:30 lø 14/04 ABB Arena Plan 1 F13 (födda 04) Grp B Bro IK 2 - 11 Åkersberga IBF 04/06    
fr 13/04 22:00 fr 13/04 Klövernhallen 3 P12 (födda 05) Grp D Västerås IBS Ungdom 2 13 - 0 Ik standard    
sø 15/04 16:00 sø 15/04 ABB Arena Plan 1 P12 L (födda 06-05) Slutspel B IBF Hedemora 0 - 13 Bålsta Floorball Club    
lø 14/04 17:00 lø 14/04 Wenströmska Gymn P12 L (födda 06-05) Slutspel A Grimsta AIK Vit 12 - 0 Gävle GIK Ggik P06    
lø 14/04 11:45 lø 14/04 ABB Arena Plan 2 Paracupen (Tävlande) Grp A Idrottsgymnasiet Bollnäs 0 - 12 Telge SIBK Hammers Vitt    
lø 14/04 11:00 lø 14/04 ABB Hallen (Bellevue) P12 L (födda 06-05) Grp B Malungs IBK 0 - 12 Grimsta AIK Vit    
lø 14/04 16:15 lø 14/04 Västerås Arena C P14 L (födda 03-04) Grp A Gottsunda IBF 5 - 6 Bjursås IK    
sø 15/04 13:00 sø 15/04 ABB Arena Plan 4 P15 (födda 02) Slutspel A Skälby IBK 5 - 6 Hultsberg/Björkås IBF    
sø 15/04 16:00 sø 15/04 ABB Arena Plan 4 P13 L (födda 05-04) Slutspel B IK Sirius FBC 9 - 2 Västerås IB... IBS 04 VIT  
sø 15/04 12:00 sø 15/04 ABB Arena Plan 3 P12 (födda 05) Slutspel A IBK Köping 3 - 8 IS Saga    
sø 15/04 11:00 sø 15/04 ABB Arena Plan 1 P14 L (födda 03-04) Slutspel B FBC Uppsala 8 - 3 Åkersberga IBF Orange  
fr 13/04 21:15 fr 13/04 Klövernhallen 2 P12 (födda 05) Grp C IS Saga 8 - 3 SK ÖRNEN    
sø 15/04 08:00 sø 15/04 Klövernhallen 1 P12 (födda 05) Slutspel B FBC Uppsala 7 - 4 SK ÖRNEN