Sie sehen die Ergebnisse der Mälarenergi Cup 2018. Zu den aktuellen Ergebnissen der Mälarenergi Cup 2020 gelangen Sie hier:.

Liste der registrierten Teams

Club Team name Category
AIK IBF Pojkar 14 (födda -03 och senare)
AIK IBF P08 Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
AIK P01-02 Pojkar 16 (födda -01 och senare)
Almunge IK P06/07 Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Alunda IBF P08 Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Alunda IBF Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Alunda IBF Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Alunda IBF Pojkar 16 (födda -01 och senare)
Alunda IBF F06/07 Flickor 11 (födda -06 och senare)
Alunda IBF Flickor 13 (födda -04 och senare)
Arlanda IBK Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Arlanda IBK P05 Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Bele Barkaby IF IBF Vit Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Bele Barkaby IF IBF Svart Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Bele Barkaby IF IBF Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Bele Barkaby IF IBF Flickor 8-9 (födda 08 - 09 och senare)
Bele Barkaby IF IBF Flickor 10 (födda -07 och senare)
Bele Barkaby IF IBF F06 Flickor 12 (födda -05 och senare)
Bele Barkaby IF IBF Flickor 12 (födda -05 och senare)
Bjursås IK Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Björklinge BK 06/07 Röd Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Björklinge BK 06/07 Svart Pojkar 11 (födda -06 och senare)
BKI Sunnanå Pojkar 13 (Födda 05-04)
Bro IK Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Bro IK Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Bro IK Pojkar 13 (Födda 05-04)
Bro IK Flickor 11 (födda -06 och senare)
Bro IK Flickor 13 (födda -04 och senare)
Bro IK Flickor 15 - 16 (födda 02 - 01 och senare)
Bromma KFUM Blå Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Bålsta FBC P03/04 Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Bålsta Floorball Club Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Bälinge IF Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Bälinge IF P03/04 Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Bälinge IF Pojkar 16 (födda -01 och senare)
Danderyds SK Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Danderyds SK Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Digers BK Pojkar 15 (födda -02 och senare)
Ekerö IK Vit Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Ekerö IK Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Ekerö IK P04 Pojkar 13 (Födda 05-04)
Enebybergs IF Flickor 10 (födda -07 och senare)
Enebybergs IF Flickor 10 (födda -07 och senare)
Fagerås BK Fagerås bk Flickor 10 (födda -07 och senare)
Fagerås BK Flickor 12 (födda -05 och senare)
Farsta IBK Vit Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Farsta IBK Blå Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Farsta IBK Pojkar 15 (födda -02 och senare)
FBC Lerum Flickor 14 (födda -03 och senare)
FBC Turku Flickor 10 (födda -07 och senare)
FBC Uppsala P07 Pojkar 10 (födda -07 och senare)
FBC Uppsala Pojkar 12 (födda -05 och senare)
FBC Uppsala Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
FBC Uppsala Ungdom Flickor 12 (födda -05 och senare)
FBC Uppsala Ungdom F-04 Flickor 13 (födda -04 och senare)
FBI Tullinge Flickor 12 (födda -05 och senare)
FBI Tullinge Flickor 15 - 16 (födda 02 - 01 och senare)
FBI Tullinge F03 Flickor 14 (födda -03 och senare)
Gottsunda IBF Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Gottsunda IBF Pojkar 15 (födda -02 och senare)
Grankulla IFK Flickor 14 (födda -03 och senare)
Grankulla IFK Flickor 15 - 16 (födda 02 - 01 och senare)
Grimsta AIK Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Grimsta AIK Vit Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Grimsta AIK Pojkar 13 (Födda 05-04)
Grimsta AIK Pojkar 13 (Födda 05-04)
Grimsta AIK Flickor 10 (födda -07 och senare)
Grimsta AIK Flickor 10 (födda -07 och senare)
GS 86 Flickor 15 - 16 (födda 02 - 01 och senare)
Gullänget Kroksta IBS Flickor 12 (födda -05 och senare)
Gävle GIK Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Gävle GIK Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Gävle GIK Ggik P06 Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Gävle GIK Pojkar 13 (Födda 05-04)
Gävle GIK Pojkar 14 (födda -03 och senare)
Hagunda IF Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Hagunda IF Flickor 12 (födda -05 och senare)
Hertzöga BK Flickor 11 (födda -06 och senare)
Hertzöga BK Flickor 12 (födda -05 och senare)
Hovsta IF Flickor 13 (födda -04 och senare)
Huddinge IBS HIBS P08 Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Huddinge IBS Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Huddinge IBS Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Huddinge IBS Pojkar 13 (Födda 05-04)
Huddinge IBS Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Huddinge IBS Pojkar 15 (födda -02 och senare)
Huddinge IK Flickor 13 (födda -04 och senare)
Huddinge IK Flickor 14 (födda -03 och senare)
Hultsberg/Björkås IBF Pojkar 15 (födda -02 och senare)
Hässelby SK Innebandy Hässelby P06 Röd Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Hässelby SK Innebandy Hässelby P06 Svart Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
IBF Borlänge F05 Flickor 12 (födda -05 och senare)
IBF Borlänge F04 Flickor 13 (födda -04 och senare)
IBF Borlänge F02/03 Flickor 15 - 16 (födda 02 - 01 och senare)
IBF Borlänge/Ornäs IK Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
IBF Falun Ungdom Pojkar 13 (Födda 05-04)
IBF Göteborg Pojkar 13 (Födda 05-04)
IBF Göteborg Pojkar 13 (Födda 05-04)
IBF Hedemora Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
IBF Hedemora Pojkar 13 (Födda 05-04)
IBF Hedemora F-07/08 Flickor 10 (födda -07 och senare)
IBF Hedemora F-06 Flickor 11 (födda -06 och senare)
IBF Hedemora F-05 Flickor 12 (födda -05 och senare)
IBF Hedemora F-04 Hedemora Flickor 13 (födda -04 och senare)
IBF Hedemora Flickor 14 (födda -03 och senare)
IBF Hedemora Flickor 15 - 16 (födda 02 - 01 och senare)
IBF LEKSAND Pojkar 11 (födda -06 och senare)
IBF LEKSAND Pojkar 13 (Födda 05-04)
IBF LEKSAND Flickor 12 (födda -05 och senare)
IBF LEKSAND Flickor 14 (födda -03 och senare)
IBF Offensiv Lidingö Pojkar 12 (födda -05 och senare)
IBF Offensiv Lidingö Pojkar 14 (födda -03 och senare)
IBF Säter Pojkar 12 (födda -05 och senare)
IBF Säter Pojkar 14 (födda -03 och senare)
IBF Örebro Pojkar 11 (födda -06 och senare)
IBF Örebro Pojkar 11 (födda -06 och senare)
IBK Hallsta F 08 Blå Flickor 8-9 (födda 08 - 09 och senare)
IBK Hallsta IBK Hallsta F 08 Grön Flickor 8-9 (födda 08 - 09 och senare)
IBK Köping Pojkar 12 (födda -05 och senare)
IBK Sala Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Idrottsgymnasiet Bollnäs Paracupen (Tävlande)
IFK Gnesta Flickor 07/08 Flickor 10 (födda -07 och senare)
If pluss Paracupen (Tävlande)
IK Frej Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
IK Frej Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
IK Sirius FBC Pojkar 13 (Födda 05-04)
IK Sirius IBK Flickor 12 (födda -05 och senare)
IK Sirius IBK Flickor 13 (födda -04 och senare)
Ik standard Pojkar 12 (födda -05 och senare)
IK Sätra Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
IK Tomtberga Flickor 10 (födda -07 och senare)
IK Tomtberga Flickor 10 (födda -07 och senare)
IK Zenith IK ZENITH VIT Pojkar 13 (Födda 05-04)
IK Zenith IK ZENITH GRÖN Pojkar 13 (Födda 05-04)
Ingarö IF Flickor 13 (födda -04 och senare)
IS Saga Pojkar 12 (födda -05 och senare)
IS Saga Flickor 14 (födda -03 och senare)
ISSaga-p07 Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Jakobsbergs IBF Pojkar 13 (Födda 05-04)
Jakobsbergs IBF Pojkar 13 (Födda 05-04)
Jakobsbergs IBF Flickor 11 (födda -06 och senare)
Jäbo IK F04 Flickor 13 (födda -04 och senare)
Järfälla IBK JIBK Flickor 8-9 (födda 08 - 09 och senare)
Järna SK Flickor 10 (födda -07 och senare)
Kais Mora Flickor 15 - 16 (födda 02 - 01 och senare)
Karlskoga innebandy Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
KFUM örebro Flickor 12 (födda -05 och senare)
Klockarbergets BK Flickor 15 - 16 (födda 02 - 01 och senare)
Kungsängens IF Kungsängens If Flickor 14 (födda -03 och senare)
Långshyttans IBK Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Malungs IBK Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Nacka Wallenstam P05 vit Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Nykvarns IF Pojkar 15 (födda -02 och senare)
Nykvarns IF Pojkar 16 (födda -01 och senare)
Nykvarns Innebandy Förening F07/08 Flickor 10 (födda -07 och senare)
Nynäshamns IBK Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Nynäshamns IBK Flickor 12 (födda -05 och senare)
Onyx IBS Orange Pojkar 13 (Födda 05-04)
Onyx IBS Svart Pojkar 13 (Födda 05-04)
Rasbo IK F06/07 Flickor 11 (födda -06 och senare)
Romfartuna GIF Flickor 8-9 (födda 08 - 09 och senare)
Rönnby IBK Ungdom Flickor 10 (födda -07 och senare)
Rönnby IBK Ungdom Rönnby Västerås IBK Ungdom F01 Flickor 15 - 16 (födda 02 - 01 och senare)
Rönnby IBK Ungdom F02/03 Flickor 15 - 16 (födda 02 - 01 och senare)
Rönnby SK Orange Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Rönnby SK Svart Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Rönnby Tigers F06 Flickor 11 (födda -06 och senare)
Salems IF Flickor 10 (födda -07 och senare)
Salems IF Flickor 10 (födda -07 och senare)
Sandvikens AIK Innebandy Svart Flickor 14 (födda -03 och senare)
Sandvikens AIK Innebandy Vit Flickor 14 (födda -03 och senare)
Sigtuna IF Pojkar 15 (födda -02 och senare)
Sigtuna IF IBK Pojkar 14 (födda -03 och senare)
Sigtuna IF IBK Blå Flickor 11 (födda -06 och senare)
Sigtuna IF IBK Blå-Vit Flickor 11 (födda -06 och senare)
Sigtuna IF Innebandy Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Skattkärrs IK/Hultsberg/Björkås IBF Flickor 13 (födda -04 och senare)
Skattkärrs IK/Hultsberg/Björkås IBF Flickor 14 (födda -03 och senare)
SK Vide Pojkar 16 (födda -01 och senare)
SK Vide Flickor 11 (födda -06 och senare)
SK Vide F03 Flickor 14 (födda -03 och senare)
Skår IBK Flickor 13 (födda -04 och senare)
Skälby IBK Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Skälby IBK RödSvart Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Skälby IBK RödVit Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Skälby IBK Pojkar 15 (födda -02 och senare)
Skälby IBK /Tillberga IK ungdom Pojkar 16 (födda -01 och senare)
Sköndals IK Sköndal IK Pojkar 11 (födda -06 och senare)
SK ÖRNEN Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Skövde IBF Pojkar 13 (Födda 05-04)
Skövde IBF Pojkar 14 (födda -03 och senare)
Solna ik Flickor 11 (födda -06 och senare)
STC Kungälv IBK Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Storvreta IBK Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Storvreta IBK Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Storvreta IBK Flickor 10 (födda -07 och senare)
Storvreta IBK Flickor 10 (födda -07 och senare)
Storvreta IBK Flickor 11 (födda -06 och senare)
Strömsbro IF Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Strömsbro IF Flickor 11 (födda -06 och senare)
Stäkets IF Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Sundsvall City Flickor 13 (födda -04 och senare)
Surahammars IBF Flickor 8-9 (födda 08 - 09 och senare)
Söderhamns IBF Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Söderhamns IBF Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Söderhamns IBF Flickor 14 (födda -03 och senare)
Telge SIBK 1Hammers Rött Paracupen (Tävlande)
Telge SIBK Hammers Vitt Paracupen (Tävlande)
Tillberga IK Roosters Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Tillberga IK Roosters Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Timrå IBC Pojkar 16 (födda -01 och senare)
Torshälla IBK p04 Röd Pojkar 13 (Födda 05-04)
Torshälla IBK P04 Svart Pojkar 13 (Födda 05-04)
Torshälla IBK Pojkar 16 (födda -01 och senare)
Torshälla IBK Flickor 13 (födda -04 och senare)
Tungelsta F-05/06 Flickor 12 (födda -05 och senare)
Tungelsta IF Flickor 14 (födda -03 och senare)
Tungelsta IF / Hammarby IF P-01 Pojkar 16 (födda -01 och senare)
Tungelsta IF P-05 Tungelsta P-05 Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Tyresö Trollbäcken TTIBK P06-2 Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Täby FC P08 Hägernäs/Myrängen 1 Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Täby FC 2 P08 Hägernäs/Myrängen 2 Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Täby FC lag 2 Team Valla Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Täby FC lag 1 Team Valla Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Täby FC Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Täby FC P06 Västra Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Täby FC P05 Gribby Svart Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Täby FC P05 Gribby Vit Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Täby FC Gribby Svart Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Täby FC Gribby Vit Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Täby FC Pojkar 15 (födda -02 och senare)
Töjnan IBK Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Vaksala SK Flickor 11 (födda -06 och senare)
Vaksala SK Flickor 11 (födda -06 och senare)
Vaksala SK Flickor 13 (födda -04 och senare)
Valbo AIF Valbo AIF Pojkar 13 (Födda 05-04)
Vallentuna IBK Pojkar 13 (Födda 05-04)
Vallentuna IBK Vit Flickor 8-9 (födda 08 - 09 och senare)
Vallentuna IBK Svart Flickor 8-9 (födda 08 - 09 och senare)
Vallentuna IBK Flickor 11 (födda -06 och senare)
Vallentuna IBK Flickor 12 (födda -05 och senare)
Varla IBK Flickor 14 (födda -03 och senare)
Vendelsö IK Flickor 11 (födda -06 och senare)
Westerviks IBK P06 Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Vib Ungdom Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Värmdö IF F07 Flickor 11 (födda -06 och senare)
Värmdö IF P06 Värmdö IF P06 Vit Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Värmdö IF P06 Blå Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Väsby IBK Flickor 13 (födda -04 och senare)
Västerås IBS Ungdom 1 Röd :1 Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Västerås IBS Ungdom 2 Röd :2 Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Västerås IBS Ungdom Vit Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Västerås IBS Ungdom Svart Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Västerås IBS Ungdom P08-Svart Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Västerås IBS Ungdom IBS 04 VIT Pojkar 13 (Födda 05-04)
Västerås IBS Ungdom IBS SVART Pojkar 13 (Födda 05-04)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 14 (födda -03 och senare)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 15 (födda -02 och senare)
Västerås IBS Ungdom Västerås Innebandy Pojkar 16 (födda -01 och senare)
Västerås IBS Ungdom Flickor 8-9 (födda 08 - 09 och senare)
Västerås IBS Ungdom Flickor 12 (födda -05 och senare)
Västerås IBS Ungdom Flickor 15 - 16 (födda 02 - 01 och senare)
Västerås IBS Ungdom P06 Svart Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Västerås IBS Ungdom P06 Vit Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Åby IBK Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Åkersberga IBF P08A Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Åkersberga IBF Åkersberga orangesvart Pojkar 13 (Födda 05-04)
Åkersberga IBF Åkersberga svartorange Pojkar 13 (Födda 05-04)
Åkersberga IBF Svart Pojkar 14 (födda -03 och senare)
Åkersberga IBF Orange Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Åkersberga IBF Flickor 10 (födda -07 och senare)
Åkersberga IBF 04/06 Flickor 13 (födda -04 och senare)
Åkersberga IBF P08B Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Älvsjö AIK IBF Flickor 13 (födda -04 och senare)
Älvsjö AIK Innebandy Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Örby IS Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Örby IS Norra Flickor 11 (födda -06 och senare)
Örby IS Södra Flickor 11 (födda -06 och senare)
Örebro Innebandy Flickor 14 (födda -03 och senare)
Örsundsbro IF Pojkar 15 (födda -02 och senare)
Örsundsbro IF Flickor 10 (födda -07 och senare)
Intersport Kokpunkten Hummel Unihoc BLE Svenska Kyrkan Avis Hyresmaskiner