You are viewing the results for Mälarenergi Cup 2018. View the current results for Mälarenergi Cup 2020 here.

List of registered teams

Club Team name Category
AIK IBF Pojkar 14 (födda -03 och senare)
AIK IBF P08 Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
AIK P01-02 Pojkar 16 (födda -01 och senare)
Almunge IK P06/07 Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Alunda IBF P08 Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Alunda IBF Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Alunda IBF Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Alunda IBF Pojkar 16 (födda -01 och senare)
Alunda IBF F06/07 Flickor 11 (födda -06 och senare)
Alunda IBF Flickor 13 (födda -04 och senare)
Arlanda IBK Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Arlanda IBK P05 Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Bele Barkaby IF IBF Vit Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Bele Barkaby IF IBF Svart Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Bele Barkaby IF IBF Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Bele Barkaby IF IBF Flickor 8-9 (födda 08 - 09 och senare)
Bele Barkaby IF IBF Flickor 10 (födda -07 och senare)
Bele Barkaby IF IBF F06 Flickor 12 (födda -05 och senare)
Bele Barkaby IF IBF Flickor 12 (födda -05 och senare)
Bjursås IK Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Björklinge BK 06/07 Röd Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Björklinge BK 06/07 Svart Pojkar 11 (födda -06 och senare)
BKI Sunnanå Pojkar 13 (Födda 05-04)
Bro IK Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Bro IK Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Bro IK Pojkar 13 (Födda 05-04)
Bro IK Flickor 11 (födda -06 och senare)
Bro IK Flickor 13 (födda -04 och senare)
Bro IK Flickor 15 - 16 (födda 02 - 01 och senare)
Bromma KFUM Blå Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Bålsta FBC P03/04 Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Bålsta Floorball Club Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Bälinge IF Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Bälinge IF P03/04 Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Bälinge IF Pojkar 16 (födda -01 och senare)
Danderyds SK Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Danderyds SK Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Digers BK Pojkar 15 (födda -02 och senare)
Ekerö IK Vit Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Ekerö IK Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Ekerö IK P04 Pojkar 13 (Födda 05-04)
Enebybergs IF Flickor 10 (födda -07 och senare)
Enebybergs IF Flickor 10 (födda -07 och senare)
Fagerås BK Fagerås bk Flickor 10 (födda -07 och senare)
Fagerås BK Flickor 12 (födda -05 och senare)
Farsta IBK Vit Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Farsta IBK Blå Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Farsta IBK Pojkar 15 (födda -02 och senare)
FBC Lerum Flickor 14 (födda -03 och senare)
FBC Turku Flickor 10 (födda -07 och senare)
FBC Uppsala P07 Pojkar 10 (födda -07 och senare)
FBC Uppsala Pojkar 12 (födda -05 och senare)
FBC Uppsala Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
FBC Uppsala Ungdom Flickor 12 (födda -05 och senare)
FBC Uppsala Ungdom F-04 Flickor 13 (födda -04 och senare)
FBI Tullinge Flickor 12 (födda -05 och senare)
FBI Tullinge Flickor 15 - 16 (födda 02 - 01 och senare)
FBI Tullinge F03 Flickor 14 (födda -03 och senare)
Gottsunda IBF Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Gottsunda IBF Pojkar 15 (födda -02 och senare)
Grankulla IFK Flickor 14 (födda -03 och senare)
Grankulla IFK Flickor 15 - 16 (födda 02 - 01 och senare)
Grimsta AIK Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Grimsta AIK Vit Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Grimsta AIK Pojkar 13 (Födda 05-04)
Grimsta AIK Pojkar 13 (Födda 05-04)
Grimsta AIK Flickor 10 (födda -07 och senare)
Grimsta AIK Flickor 10 (födda -07 och senare)
GS 86 Flickor 15 - 16 (födda 02 - 01 och senare)
Gullänget Kroksta IBS Flickor 12 (födda -05 och senare)
Gävle GIK Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Gävle GIK Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Gävle GIK Ggik P06 Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Gävle GIK Pojkar 13 (Födda 05-04)
Gävle GIK Pojkar 14 (födda -03 och senare)
Hagunda IF Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Hagunda IF Flickor 12 (födda -05 och senare)
Hertzöga BK Flickor 11 (födda -06 och senare)
Hertzöga BK Flickor 12 (födda -05 och senare)
Hovsta IF Flickor 13 (födda -04 och senare)
Huddinge IBS HIBS P08 Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Huddinge IBS Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Huddinge IBS Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Huddinge IBS Pojkar 13 (Födda 05-04)
Huddinge IBS Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Huddinge IBS Pojkar 15 (födda -02 och senare)
Huddinge IK Flickor 13 (födda -04 och senare)
Huddinge IK Flickor 14 (födda -03 och senare)
Hultsberg/Björkås IBF Pojkar 15 (födda -02 och senare)
Hässelby SK Innebandy Hässelby P06 Röd Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Hässelby SK Innebandy Hässelby P06 Svart Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
IBF Borlänge F05 Flickor 12 (födda -05 och senare)
IBF Borlänge F04 Flickor 13 (födda -04 och senare)
IBF Borlänge F02/03 Flickor 15 - 16 (födda 02 - 01 och senare)
IBF Borlänge/Ornäs IK Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
IBF Falun Ungdom Pojkar 13 (Födda 05-04)
IBF Göteborg Pojkar 13 (Födda 05-04)
IBF Göteborg Pojkar 13 (Födda 05-04)
IBF Hedemora Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
IBF Hedemora Pojkar 13 (Födda 05-04)
IBF Hedemora F-07/08 Flickor 10 (födda -07 och senare)
IBF Hedemora F-06 Flickor 11 (födda -06 och senare)
IBF Hedemora F-05 Flickor 12 (födda -05 och senare)
IBF Hedemora F-04 Hedemora Flickor 13 (födda -04 och senare)
IBF Hedemora Flickor 14 (födda -03 och senare)
IBF Hedemora Flickor 15 - 16 (födda 02 - 01 och senare)
IBF LEKSAND Pojkar 11 (födda -06 och senare)
IBF LEKSAND Pojkar 13 (Födda 05-04)
IBF LEKSAND Flickor 12 (födda -05 och senare)
IBF LEKSAND Flickor 14 (födda -03 och senare)
IBF Offensiv Lidingö Pojkar 12 (födda -05 och senare)
IBF Offensiv Lidingö Pojkar 14 (födda -03 och senare)
IBF Säter Pojkar 12 (födda -05 och senare)
IBF Säter Pojkar 14 (födda -03 och senare)
IBF Örebro Pojkar 11 (födda -06 och senare)
IBF Örebro Pojkar 11 (födda -06 och senare)
IBK Hallsta F 08 Blå Flickor 8-9 (födda 08 - 09 och senare)
IBK Hallsta IBK Hallsta F 08 Grön Flickor 8-9 (födda 08 - 09 och senare)
IBK Köping Pojkar 12 (födda -05 och senare)
IBK Sala Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Idrottsgymnasiet Bollnäs Paracupen (Tävlande)
IFK Gnesta Flickor 07/08 Flickor 10 (födda -07 och senare)
If pluss Paracupen (Tävlande)
IK Frej Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
IK Frej Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
IK Sirius FBC Pojkar 13 (Födda 05-04)
IK Sirius IBK Flickor 12 (födda -05 och senare)
IK Sirius IBK Flickor 13 (födda -04 och senare)
Ik standard Pojkar 12 (födda -05 och senare)
IK Sätra Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
IK Tomtberga Flickor 10 (födda -07 och senare)
IK Tomtberga Flickor 10 (födda -07 och senare)
IK Zenith IK ZENITH VIT Pojkar 13 (Födda 05-04)
IK Zenith IK ZENITH GRÖN Pojkar 13 (Födda 05-04)
Ingarö IF Flickor 13 (födda -04 och senare)
IS Saga Pojkar 12 (födda -05 och senare)
IS Saga Flickor 14 (födda -03 och senare)
ISSaga-p07 Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Jakobsbergs IBF Pojkar 13 (Födda 05-04)
Jakobsbergs IBF Pojkar 13 (Födda 05-04)
Jakobsbergs IBF Flickor 11 (födda -06 och senare)
Jäbo IK F04 Flickor 13 (födda -04 och senare)
Järfälla IBK JIBK Flickor 8-9 (födda 08 - 09 och senare)
Järna SK Flickor 10 (födda -07 och senare)
Kais Mora Flickor 15 - 16 (födda 02 - 01 och senare)
Karlskoga innebandy Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
KFUM örebro Flickor 12 (födda -05 och senare)
Klockarbergets BK Flickor 15 - 16 (födda 02 - 01 och senare)
Kungsängens IF Kungsängens If Flickor 14 (födda -03 och senare)
Långshyttans IBK Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Malungs IBK Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Nacka Wallenstam P05 vit Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Nykvarns IF Pojkar 15 (födda -02 och senare)
Nykvarns IF Pojkar 16 (födda -01 och senare)
Nykvarns Innebandy Förening F07/08 Flickor 10 (födda -07 och senare)
Nynäshamns IBK Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Nynäshamns IBK Flickor 12 (födda -05 och senare)
Onyx IBS Orange Pojkar 13 (Födda 05-04)
Onyx IBS Svart Pojkar 13 (Födda 05-04)
Rasbo IK F06/07 Flickor 11 (födda -06 och senare)
Romfartuna GIF Flickor 8-9 (födda 08 - 09 och senare)
Rönnby IBK Ungdom Flickor 10 (födda -07 och senare)
Rönnby IBK Ungdom Rönnby Västerås IBK Ungdom F01 Flickor 15 - 16 (födda 02 - 01 och senare)
Rönnby IBK Ungdom F02/03 Flickor 15 - 16 (födda 02 - 01 och senare)
Rönnby SK Orange Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Rönnby SK Svart Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Rönnby Tigers F06 Flickor 11 (födda -06 och senare)
Salems IF Flickor 10 (födda -07 och senare)
Salems IF Flickor 10 (födda -07 och senare)
Sandvikens AIK Innebandy Svart Flickor 14 (födda -03 och senare)
Sandvikens AIK Innebandy Vit Flickor 14 (födda -03 och senare)
Sigtuna IF Pojkar 15 (födda -02 och senare)
Sigtuna IF IBK Pojkar 14 (födda -03 och senare)
Sigtuna IF IBK Blå Flickor 11 (födda -06 och senare)
Sigtuna IF IBK Blå-Vit Flickor 11 (födda -06 och senare)
Sigtuna IF Innebandy Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Skattkärrs IK/Hultsberg/Björkås IBF Flickor 13 (födda -04 och senare)
Skattkärrs IK/Hultsberg/Björkås IBF Flickor 14 (födda -03 och senare)
SK Vide Pojkar 16 (födda -01 och senare)
SK Vide Flickor 11 (födda -06 och senare)
SK Vide F03 Flickor 14 (födda -03 och senare)
Skår IBK Flickor 13 (födda -04 och senare)
Skälby IBK Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Skälby IBK RödSvart Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Skälby IBK RödVit Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Skälby IBK Pojkar 15 (födda -02 och senare)
Skälby IBK /Tillberga IK ungdom Pojkar 16 (födda -01 och senare)
Sköndals IK Sköndal IK Pojkar 11 (födda -06 och senare)
SK ÖRNEN Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Skövde IBF Pojkar 13 (Födda 05-04)
Skövde IBF Pojkar 14 (födda -03 och senare)
Solna ik Flickor 11 (födda -06 och senare)
STC Kungälv IBK Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Storvreta IBK Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Storvreta IBK Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Storvreta IBK Flickor 10 (födda -07 och senare)
Storvreta IBK Flickor 10 (födda -07 och senare)
Storvreta IBK Flickor 11 (födda -06 och senare)
Strömsbro IF Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Strömsbro IF Flickor 11 (födda -06 och senare)
Stäkets IF Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Sundsvall City Flickor 13 (födda -04 och senare)
Surahammars IBF Flickor 8-9 (födda 08 - 09 och senare)
Söderhamns IBF Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Söderhamns IBF Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Söderhamns IBF Flickor 14 (födda -03 och senare)
Telge SIBK 1Hammers Rött Paracupen (Tävlande)
Telge SIBK Hammers Vitt Paracupen (Tävlande)
Tillberga IK Roosters Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Tillberga IK Roosters Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Timrå IBC Pojkar 16 (födda -01 och senare)
Torshälla IBK p04 Röd Pojkar 13 (Födda 05-04)
Torshälla IBK P04 Svart Pojkar 13 (Födda 05-04)
Torshälla IBK Pojkar 16 (födda -01 och senare)
Torshälla IBK Flickor 13 (födda -04 och senare)
Tungelsta F-05/06 Flickor 12 (födda -05 och senare)
Tungelsta IF Flickor 14 (födda -03 och senare)
Tungelsta IF / Hammarby IF P-01 Pojkar 16 (födda -01 och senare)
Tungelsta IF P-05 Tungelsta P-05 Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Tyresö Trollbäcken TTIBK P06-2 Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Täby FC P08 Hägernäs/Myrängen 1 Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Täby FC 2 P08 Hägernäs/Myrängen 2 Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Täby FC lag 2 Team Valla Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Täby FC lag 1 Team Valla Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Täby FC Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Täby FC P06 Västra Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Täby FC P05 Gribby Svart Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Täby FC P05 Gribby Vit Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Täby FC Gribby Svart Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Täby FC Gribby Vit Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Täby FC Pojkar 15 (födda -02 och senare)
Töjnan IBK Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Vaksala SK Flickor 11 (födda -06 och senare)
Vaksala SK Flickor 11 (födda -06 och senare)
Vaksala SK Flickor 13 (födda -04 och senare)
Valbo AIF Valbo AIF Pojkar 13 (Födda 05-04)
Vallentuna IBK Pojkar 13 (Födda 05-04)
Vallentuna IBK Vit Flickor 8-9 (födda 08 - 09 och senare)
Vallentuna IBK Svart Flickor 8-9 (födda 08 - 09 och senare)
Vallentuna IBK Flickor 11 (födda -06 och senare)
Vallentuna IBK Flickor 12 (födda -05 och senare)
Varla IBK Flickor 14 (födda -03 och senare)
Vendelsö IK Flickor 11 (födda -06 och senare)
Westerviks IBK P06 Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Vib Ungdom Pojkar 12 Lätt (rek 06-05)
Värmdö IF F07 Flickor 11 (födda -06 och senare)
Värmdö IF P06 Värmdö IF P06 Vit Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Värmdö IF P06 Blå Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Väsby IBK Flickor 13 (födda -04 och senare)
Västerås IBS Ungdom 1 Röd :1 Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Västerås IBS Ungdom 2 Röd :2 Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Västerås IBS Ungdom Vit Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Västerås IBS Ungdom Svart Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Västerås IBS Ungdom P08-Svart Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 10 (födda -07 och senare)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Västerås IBS Ungdom IBS 04 VIT Pojkar 13 (Födda 05-04)
Västerås IBS Ungdom IBS SVART Pojkar 13 (Födda 05-04)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 14 (födda -03 och senare)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 15 (födda -02 och senare)
Västerås IBS Ungdom Västerås Innebandy Pojkar 16 (födda -01 och senare)
Västerås IBS Ungdom Flickor 8-9 (födda 08 - 09 och senare)
Västerås IBS Ungdom Flickor 12 (födda -05 och senare)
Västerås IBS Ungdom Flickor 15 - 16 (födda 02 - 01 och senare)
Västerås IBS Ungdom P06 Svart Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Västerås IBS Ungdom P06 Vit Pojkar 11 (födda -06 och senare)
Åby IBK Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Åkersberga IBF P08A Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Åkersberga IBF Åkersberga orangesvart Pojkar 13 (Födda 05-04)
Åkersberga IBF Åkersberga svartorange Pojkar 13 (Födda 05-04)
Åkersberga IBF Svart Pojkar 14 (födda -03 och senare)
Åkersberga IBF Orange Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Åkersberga IBF Flickor 10 (födda -07 och senare)
Åkersberga IBF 04/06 Flickor 13 (födda -04 och senare)
Åkersberga IBF P08B Pojkar 8 - 9 (födda 08-09 och senare)
Älvsjö AIK IBF Flickor 13 (födda -04 och senare)
Älvsjö AIK Innebandy Pojkar 12 (födda -05 och senare)
Örby IS Pojkar 14 Lätt (födda -03-04 rek 03-04)
Örby IS Norra Flickor 11 (födda -06 och senare)
Örby IS Södra Flickor 11 (födda -06 och senare)
Örebro Innebandy Flickor 14 (födda -03 och senare)
Örsundsbro IF Pojkar 15 (födda -02 och senare)
Örsundsbro IF Flickor 10 (födda -07 och senare)
Intersport Kokpunkten Hummel Unihoc BLE Svenska Kyrkan Avis Hyresmaskiner