Detta är resultaten från Mälarenergi Cup 2018. Se de senaste resultaten från Mälarenergi Cup 2020 här.

IBF Hedemora

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
13041700 fr 13/04 17:30 fr 13/04 Bombardier Arena C P12 L (födda 06-05) Grp E IBF Hedemora 1 - 6 Tillberga ik roosters    
13043301 fr 13/04 18:15 fr 13/04 ABB Arena Plan 1 P13 L (födda 05-04) Grp G Grimsta AIK 1 1 - 3 IBF Hedemora    
13040701 fr 13/04 18:15 fr 13/04 K-Borg Arena F13 (födda 04) Grp B Bro IK 4 - 1 IBF hedemor...04 Hedemora    
13041002 fr 13/04 19:00 fr 13/04 Klövernhallen 1 F12 (födda 05) Grp B IBF Hedemora F-05 2 - 6 IK Sirius IBK    
13040705 fr 13/04 21:15 fr 13/04 K-Borg Arena F13 (födda 04) Grp B IBF hedemor...04 Hedemora 0 - 8 Åkersberga IBF 04/06    
13040606 fr 13/04 22:00 fr 13/04 ABB Arena Plan 2 F15 -16 (födda 02-01) Grp B IBF Hedemora 5 - 0 Grankulla IFK    
14041400 lö 14/04 08:00 lö 14/04 Råbyhallen F11 (födda 06) Grp B IBF Hedemora F-06 Vaksala SK 2      
14041701 lö 14/04 08:45 lö 14/04 Bombardier Arena C F13 (födda 04) Grp B Skattkärrs ...Björkås IBF 8 - 0 IBF hedemor...04 Hedemora    
14043301 lö 14/04 08:45 lö 14/04 ABB Arena Plan 1 F14 (födda 03) Grp B IBF Hedemora 2 - 1 FBI Tullinge F03    
14040702 lö 14/04 09:30 lö 14/04 K-Borg Arena F12 (födda 05) Grp B Bele Barkaby IF IBF F06 0 - 2 IBF Hedemora F-05    
14045002 lö 14/04 09:30 lö 14/04 ABB Hallen (Bellevue) F15 -16 (födda 02-01) Grp B Västerås IBS Ungdom 0 - 4 IBF Hedemora  
14045003 lö 14/04 10:15 lö 14/04 ABB Hallen (Bellevue) P12 L (födda 06-05) Grp E Huddinge IBS 2 8 - 1 IBF Hedemora    
14044903 lö 14/04 11:00 lö 14/04 GA Hallen F10 (födda 07) Grp A Åkersberga IBF IBF Hedemora F-07/08      
14041006 lö 14/04 12:30 lö 14/04 Klövernhallen 1 P13 L (födda 05-04) Grp G IBF Hedemora 3 - 5 Torshälla IBK P04 Svart    
14043307 lö 14/04 13:15 lö 14/04 ABB Arena Plan 1 F14 (födda 03) Grp B Sandvikens ...nebandy Vit 1 - 2 IBF Hedemora    
14045007 lö 14/04 13:15 lö 14/04 ABB Hallen (Bellevue) P12 L (födda 06-05) Grp E Täby FC Gribby Svart 4 - 5 IBF Hedemora    
14040608 lö 14/04 14:00 lö 14/04 ABB Arena Plan 2 F13 (födda 04) Grp B IBF hedemor...04 Hedemora 1 - 5 Jäbo IK F04    
14044908 lö 14/04 14:45 lö 14/04 GA Hallen F10 (födda 07) Grp A IBF Hedemora F-07/08 Örsundsbro IF      
14045010 lö 14/04 15:30 lö 14/04 ABB Hallen (Bellevue) F12 (födda 05) Grp B IBF Hedemora F-05 1 - 2 Gullänget Kroksta IBS    
14041012 lö 14/04 17:00 lö 14/04 Klövernhallen 1 P13 L (födda 05-04) Grp G IBF Hedemora 2 - 3 Jakobsbergs IBF 1    
14041412 lö 14/04 17:00 lö 14/04 Råbyhallen F11 (födda 06) Grp B Solna ik IBF Hedemora F-06      
14040613 lö 14/04 17:45 lö 14/04 ABB Arena Plan 2 F13 (födda 04) Slutspel B 1/8 Final Sundsvall City 2 - 1 IBF hedemor...04 Hedemora    
14045013 lö 14/04 17:45 lö 14/04 ABB Hallen (Bellevue) F14 (födda 03) Grp B IBF Hedemora 3 - 1 Skattkärrs ...Björkås IBF    
14040113 lö 14/04 18:30 lö 14/04 Bombardier Arena A F15 -16 (födda 02-01) Grp B FBI Tullinge 0 - 8 IBF Hedemora    
14041717 lö 14/04 20:45 lö 14/04 Bombardier Arena C F14 (födda 03) Slutspel A 1/4 Final IBF Hedemora 4 - 0 Sandvikens ...bandy Svart    
14041018 lö 14/04 21:30 lö 14/04 Klövernhallen 1 P13 L (födda 05-04) Slutspel B 1/8 Final IBF Hedemora 3 - 2 IBF Falun Ungdom  
15045400 sö 15/04 08:00 sö 15/04 Klövernhallen 3 F12 (födda 05) Slutspel B 1/4 Final IBF Hedemora F-05 2 - 0 Nynäshamns IBK    
15045300 sö 15/04 08:00 sö 15/04 Klövernhallen 2 P13 L (födda 05-04) Slutspel B 1/4 Final Västerås IB... IBS 04 VIT 4 - 3 IBF Hedemora    
15044401 sö 15/04 08:45 sö 15/04 Viksängskolan F10 (födda 07) Grp A Järna SK IBF Hedemora F-07/08      
15041002 sö 15/04 09:30 sö 15/04 Klövernhallen 1 P12 L (födda 06-05) Slutspel B 1/4 Final Danderyds SK 3 - 7 IBF Hedemora    
15041502 sö 15/04 09:30 sö 15/04 Pettersbergskolan F11 (födda 06) Grp B Vendelsö IK Färdig IBF Hedemora F-06      
15040602 sö 15/04 09:30 sö 15/04 ABB Arena Plan 2 F15 -16 (födda 02-01) Slutspel A Semifinal IBF Hedemora 1 - 2 GS 86    
15040702 sö 15/04 09:30 sö 15/04 K-Borg Arena F14 (födda 03) Slutspel A Semifinal IBF Hedemora 0 - 2 Söderhamns IBF    
15040105 sö 15/04 11:45 sö 15/04 Bombardier Arena A F12 (födda 05) Slutspel B Semifinal IBF Hedemora F-05 3 - 0 Tungelsta F-05/06    
15040706 sö 15/04 12:30 sö 15/04 K-Borg Arena P12 L (födda 06-05) Slutspel B Semifinal Malungs IBK 4 - 6 IBF Hedemora    
15044708 sö 15/04 14:00 sö 15/04 Wenströmska Gymn F11 (födda 06) Grp B IBF Hedemora F-06 Vallentuna IBK      
15044408 sö 15/04 14:00 sö 15/04 Viksängskolan F10 (födda 07) Grp A IBF Hedemora F-07/08 Enebybergs IF 1      
15043309 sö 15/04 16:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 1 P12 L (födda 06-05) Slutspel B Final IBF Hedemora 0 - 13 Bålsta Floorball Club    
15040609 sö 15/04 16:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 2 F12 (födda 05) Slutspel B Final IBF Hedemora F-05 2 - 3 P Bele Barkaby IF IBF F06  

Instagram

Intersport Kokpunkten Hummel Unihoc BLE Svenska Kyrkan Avis Hyresmaskiner