Detta är resultaten från Mälarenergi Cup 2018. Se de senaste resultaten från Mälarenergi Cup 2020 här.

Huddinge IBS

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
13044200 fr 13/04 17:30 fr 13/04 ABB Arena Plan 5 P13 L (födda 05-04) Grp C Huddinge IBS 2 - 2 IBF Göteborg 1    
13044002 fr 13/04 19:00 fr 13/04 ABB Arena Plan 3 P12 L (födda 06-05) Grp C Huddinge IBS 1 2 - 3 Täby FC Gribby Vit    
13041704 fr 13/04 20:30 fr 13/04 Bombardier Arena C P15 (födda 02) Grp A Huddinge IBS 5 - 1 Nykvarns IF    
13044704 fr 13/04 20:30 fr 13/04 Wenströmska Gymn P12 L (födda 06-05) Grp E Täby FC Gribby Svart 1 - 6 Huddinge IBS 2    
13044105 fr 13/04 21:15 fr 13/04 ABB Arena Plan 4 P14 L (födda 03-04) Grp A Huddinge IBS 4 - 6 Bjursås IK    
14040600 lö 14/04 08:00 lö 14/04 ABB Arena Plan 2 P13 L (födda 05-04) Grp C Åkersberga ...svartorange 1 - 1 Huddinge IBS    
14044801 lö 14/04 08:45 lö 14/04 Bäckbyskolan P08-09 (födda 08-09) Grp B Hagunda IF Huddinge IBS HIBS P08      
14044002 lö 14/04 09:30 lö 14/04 ABB Arena Plan 3 P14 L (födda 03-04) Grp A Gottsunda IBF 0 - 7 Huddinge IBS    
14045303 lö 14/04 10:15 lö 14/04 Klövernhallen 2 P12 L (födda 06-05) Grp C Gävle GIK Ggik P06 2 - 6 Huddinge IBS 1  
14045003 lö 14/04 10:15 lö 14/04 ABB Hallen (Bellevue) P12 L (födda 06-05) Grp E Huddinge IBS 2 8 - 1 IBF Hedemora    
14040604 lö 14/04 11:00 lö 14/04 ABB Arena Plan 2 P15 (födda 02) Grp A Sigtuna IF 1 - 6 Huddinge IBS  
14040105 lö 14/04 12:30 lö 14/04 Bombardier Arena A P12 L (födda 06-05) Grp E Tillberga ik roosters 3 - 3 Huddinge IBS 2  
14045407 lö 14/04 13:15 lö 14/04 Klövernhallen 3 P12 L (födda 06-05) Grp C Bele Barkaby IF IBF 2 - 0 Huddinge IBS 1  
14045008 lö 14/04 14:00 lö 14/04 ABB Hallen (Bellevue) P13 L (födda 05-04) Grp C IBF Leksand 3 - 2 Huddinge IBS    
14040910 lö 14/04 15:30 lö 14/04 Bäckby Sportcenter P08-09 (födda 08-09) Grp B Huddinge IBS HIBS P08 Täby FC lag 2 Team Valla    
14040112 lö 14/04 17:45 lö 14/04 Bombardier Arena A P14 L (födda 03-04) Grp A Huddinge IBS 5 - 0 Storvreta IBK 2    
14045014 lö 14/04 18:30 lö 14/04 ABB Hallen (Bellevue) P13 L (födda 05-04) Slutspel B 1/8 Final Huddinge IBS 0 - 2 Skövde IBF    
14043314 lö 14/04 19:15 lö 14/04 ABB Arena Plan 1 P15 (födda 02) Grp A Huddinge IBS 7 - 0 Gottsunda IBF  
14040716 lö 14/04 20:00 lö 14/04 K-Borg Arena P12 L (födda 06-05) Slutspel A 1/4 Final Arlanda IBK P05 5 - 2 Huddinge IBS 2    
14043316 lö 14/04 20:45 lö 14/04 ABB Arena Plan 1 P14 L (födda 03-04) Slutspel A 1/4 Final Huddinge IBS 6 - 2 Örby IS    
15040700 sö 15/04 08:00 sö 15/04 K-Borg Arena P12 L (födda 06-05) Slutspel B 1/4 Final Huddinge IBS 1 8 - 2 Rönnby SK Svart  
15043301 sö 15/04 08:45 sö 15/04 ABB Arena Plan 1 P14 L (födda 03-04) Slutspel A Semifinal Huddinge IBS 2 - 8 IK Sätra    
15044002 sö 15/04 09:30 sö 15/04 ABB Arena Plan 3 P15 (födda 02) Slutspel A Semifinal Huddinge IBS 2 - 5 Skälby IBK    
15044804 sö 15/04 11:00 sö 15/04 Bäckbyskolan P08-09 (födda 08-09) Grp B Västerås IB...om 2 Röd :2 Huddinge IBS HIBS P08    
15040707 sö 15/04 13:15 sö 15/04 K-Borg Arena P12 L (födda 06-05) Slutspel B Semifinal Bålsta Floorball Club 3 - 1 Huddinge IBS 1  
15044807 sö 15/04 13:15 sö 15/04 Bäckbyskolan P08-09 (födda 08-09) Grp B Huddinge IBS HIBS P08 Stäkets IF      
Intersport Kokpunkten Hummel Unihoc BLE Svenska Kyrkan Avis Hyresmaskiner