Detta är resultaten från Mälarenergi Cup 2018. Se de senaste resultaten från Mälarenergi Cup 2020 här.



Fredag 13/4 (Dag 1)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
13043300 fr 13/04 17:30 fr 13/04 ABB Arena Plan 1 P13 L (födda 05-04) Grp A IK Zenith IK ZENITH VIT 3 - 5 Gävle GIK    
13040600 fr 13/04 17:30 fr 13/04 ABB Arena Plan 2 P13 L (födda 05-04) Grp B IK Zenith IK ZENITH GRÖN 0 - 0 Jakobsbergs IBF 2    
13044000 fr 13/04 17:30 fr 13/04 ABB Arena Plan 3 F14 (födda 03) Grp D Grankulla IFK 3 - 6 Sandvikens ...bandy Svart    
13044100 fr 13/04 17:30 fr 13/04 ABB Arena Plan 4 F14 (födda 03) Grp A Huddinge IK 3 - 1 IBF Leksand    
13044200 fr 13/04 17:30 fr 13/04 ABB Arena Plan 5 P13 L (födda 05-04) Grp C Huddinge IBS 2 - 2 IBF Göteborg 1    
13045000 fr 13/04 17:30 fr 13/04 ABB Hallen (Bellevue) P13 L (födda 05-04) Grp D IBF Göteborg 2 4 - 1 Onyx IBS Svart    
13040100 fr 13/04 17:30 fr 13/04 Bombardier Arena A P13 L (födda 05-04) Grp F Västerås IB...m IBS SVART 2 - 4 Onyx IBS Orange    
13041700 fr 13/04 17:30 fr 13/04 Bombardier Arena C P12 L (födda 06-05) Grp E IBF Hedemora 1 - 6 Tillberga ik roosters    
13040700 fr 13/04 17:30 fr 13/04 K-Borg Arena F13 (födda 04) Grp D Alunda IBF 0 - 2 Hovsta IF    
13041000 fr 13/04 17:30 fr 13/04 Klövernhallen 1 F12 (födda 05) Grp C IBF Leksand 3 - 1 Tungelsta F-05/06    
13045300 fr 13/04 17:30 fr 13/04 Klövernhallen 2 P12 (födda 05) Grp F IBF Offensiv Lidingö 3 - 2 Skälby IBK RödSvart    
13045400 fr 13/04 17:30 fr 13/04 Klövernhallen 3 P12 (födda 05) Grp C SK ÖRNEN 1 - 5 IBK Köping    
13041500 fr 13/04 17:30 fr 13/04 Pettersbergskolan P12 (födda 05) Grp E Åby IBK 0 - 9 Skälby IBK RödVit    
13044700 fr 13/04 17:30 fr 13/04 Wenströmska Gymn P12 L (födda 06-05) Grp D Arlanda IBK P05 8 - 1 Vib Ungdom    
13043301 fr 13/04 18:15 fr 13/04 ABB Arena Plan 1 P13 L (födda 05-04) Grp G Grimsta AIK 1 1 - 3 IBF Hedemora    
13040601 fr 13/04 18:15 fr 13/04 ABB Arena Plan 2 P12 L (födda 06-05) Grp A Rönnby SK Svart 2 - 8 Hässelby SK...y P06 Svart    
13044001 fr 13/04 18:15 fr 13/04 ABB Arena Plan 3 P12 L (födda 06-05) Grp A Nynäshamns IBK 1 - 6 Westerviks IBK P06    
13044101 fr 13/04 18:15 fr 13/04 ABB Arena Plan 4 F14 (födda 03) Grp C Söderhamns IBF 5 - 2 IS Saga    
13044201 fr 13/04 18:15 fr 13/04 ABB Arena Plan 5 P13 L (födda 05-04) Grp E Grimsta AIK 2 3 - 0 Bro IK    
13045001 fr 13/04 18:15 fr 13/04 ABB Hallen (Bellevue) F13 (födda 04) Grp B Åkersberga IBF 04/06 2 - 2 Skattkärrs ...Björkås IBF    
13040101 fr 13/04 18:15 fr 13/04 Bombardier Arena A P12 L (födda 06-05) Grp B Bålsta Floorball Club 4 - 4 Grimsta AIK Vit    
13041701 fr 13/04 18:15 fr 13/04 Bombardier Arena C P12 L (födda 06-05) Grp B Hässelby SK...lby P06 Röd 5 - 1 Malungs IBK    
13040701 fr 13/04 18:15 fr 13/04 K-Borg Arena F13 (födda 04) Grp B Bro IK 4 - 1 IBF hedemor...04 Hedemora    
13041001 fr 13/04 18:15 fr 13/04 Klövernhallen 1 P12 (födda 05) Grp B Tungelsta I...gelsta P-05 1 - 2 Danderyds SK    
13045301 fr 13/04 18:15 fr 13/04 Klövernhallen 2 P12 (födda 05) Grp F Ekerö IK 2 - 1 Strömsbro IF    
13045401 fr 13/04 18:15 fr 13/04 Klövernhallen 3 P12 (födda 05) Grp D IBF Säter 1 - 6 Västerås IBS Ungdom 2    
13041501 fr 13/04 18:15 fr 13/04 Pettersbergskolan P12 (födda 05) Grp A Älvsjö AIK Innebandy 2 - 2 Rönnby SK Orange    
13044701 fr 13/04 18:15 fr 13/04 Wenströmska Gymn P12 L (födda 06-05) Grp D ISSaga-p07 7 - 1 Danderyds SK    
13043302 fr 13/04 19:00 fr 13/04 ABB Arena Plan 1 P16 (födda 01) Grp A Västerås IB...s Innebandy 8 - 2 Alunda IBF    
13040602 fr 13/04 19:00 fr 13/04 ABB Arena Plan 2 P15 (födda 02) Grp C Hultsberg/Björkås IBF 7 - 2 Täby FC    
13044002 fr 13/04 19:00 fr 13/04 ABB Arena Plan 3 P12 L (födda 06-05) Grp C Huddinge IBS 1 2 - 3 Täby FC Gribby Vit    
13044102 fr 13/04 19:00 fr 13/04 ABB Arena Plan 4 F14 (födda 03) Grp D SK Vide F03 5 - 0 Tungelsta IF    
13044202 fr 13/04 19:00 fr 13/04 ABB Arena Plan 5 F13 (födda 04) Grp D Ingarö IF 1 - 3 FBC Uppsala Ungdom F-04    
13045002 fr 13/04 19:00 fr 13/04 ABB Hallen (Bellevue) P12 L (födda 06-05) Grp C Bele Barkaby IF IBF 3 - 2 Gävle GIK Ggik P06    
13040102 fr 13/04 19:00 fr 13/04 Bombardier Arena A P15 (födda 02) Grp B Farsta IBK 3 - 1 Örsundsbro IF    
13041702 fr 13/04 19:00 fr 13/04 Bombardier Arena C P14 L (födda 03-04) Grp D Storvreta IBK 1 3 - 3 Karlskoga innebandy    
13040702 fr 13/04 19:00 fr 13/04 K-Borg Arena F13 (födda 04) Grp A Älvsjö AIK IBF 1 - 4 Skår IBK    
13041002 fr 13/04 19:00 fr 13/04 Klövernhallen 1 F12 (födda 05) Grp B IBF Hedemora F-05 2 - 6 IK Sirius IBK    
13045302 fr 13/04 19:00 fr 13/04 Klövernhallen 2 F12 (födda 05) Grp B Bele Barkaby IF IBF F06 2 - 1 Gullänget Kroksta IBS    
13045402 fr 13/04 19:00 fr 13/04 Klövernhallen 3 P12 (födda 05) Grp C Bromma KFUM Blå 0 - 8 IS Saga    
13041502 fr 13/04 19:00 fr 13/04 Pettersbergskolan P12 (födda 05) Grp E Täby FC P05 Gribby Vit 4 - 2 Gävle GIK    
13044702 fr 13/04 19:00 fr 13/04 Wenströmska Gymn F12 (födda 05) Grp D Hertzöga BK 6 - 1 Nynäshamns IBK    
13043303 fr 13/04 19:45 fr 13/04 ABB Arena Plan 1 P16 (födda 01) Grp B Skälby IBK ...a IK ungdom 7 - 1 Bälinge IF    
13040603 fr 13/04 19:45 fr 13/04 ABB Arena Plan 2 P13 L (födda 05-04) Grp A IBF Falun Ungdom 1 - 8 Åkersberga ...orangesvart    
13044003 fr 13/04 19:45 fr 13/04 ABB Arena Plan 3 P15 (födda 02) Grp C Digers BK 2 - 6 Skälby IBK    
13044103 fr 13/04 19:45 fr 13/04 ABB Arena Plan 4 F14 (födda 03) Grp C Kungsängens...gsängens If 1 - 3 Örebro Innebandy    
13044203 fr 13/04 19:45 fr 13/04 ABB Arena Plan 5 F14 (födda 03) Grp B Skattkärrs ...Björkås IBF 2 - 1 Sandvikens ...nebandy Vit    
13045003 fr 13/04 19:45 fr 13/04 ABB Hallen (Bellevue) P14 L (födda 03-04) Grp B Västerås IBS Ungdom 3 - 0 Åkersberga IBF Orange    
13040103 fr 13/04 19:45 fr 13/04 Bombardier Arena A P15 (födda 02) Grp A Gottsunda IBF 2 - 7 Sigtuna IF    
13041703 fr 13/04 19:45 fr 13/04 Bombardier Arena C P14 (födda 03) Grp B Gävle GIK 3 - 6 IBF Offensiv Lidingö    
13040703 fr 13/04 19:45 fr 13/04 K-Borg Arena F13 (födda 04) Grp C Torshälla IBK 4 - 1 Huddinge IK    
13041003 fr 13/04 19:45 fr 13/04 Klövernhallen 1 F12 (födda 05) Grp C Bele Barkaby IF IBF 6 - 1 Fagerås BK    
13045303 fr 13/04 19:45 fr 13/04 Klövernhallen 2 P13 L (födda 05-04) Grp F Vallentuna IBK 7 - 1 Ekerö IK P04    
13045403 fr 13/04 19:45 fr 13/04 Klövernhallen 3 P12 (födda 05) Grp D Ik standard 2 - 6 Nacka Wallenstam P05 vit    
13041503 fr 13/04 19:45 fr 13/04 Pettersbergskolan F15 -16 (födda 02-01) Grp A Kais Mora 3 - 2 Rönnby IBK ... Ungdom F01    
13044703 fr 13/04 19:45 fr 13/04 Wenströmska Gymn F12 (födda 05) Grp D FBI Tullinge 3 - 1 Hagunda IF    
13043304 fr 13/04 20:30 fr 13/04 ABB Arena Plan 1 P13 L (födda 05-04) Grp B Skövde IBF 5 - 6 Västerås IB... IBS 04 VIT    
13040604 fr 13/04 20:30 fr 13/04 ABB Arena Plan 2 F13 (födda 04) Grp C Sundsvall City 1 - 2 IK Sirius IBK    
13044004 fr 13/04 20:30 fr 13/04 ABB Arena Plan 3 P13 L (födda 05-04) Grp C IBF Leksand 2 - 4 Åkersberga ...svartorange    
13044104 fr 13/04 20:30 fr 13/04 ABB Arena Plan 4 F14 (födda 03) Grp A FBC Lerum 1 - 1 Varla IBK    
13044204 fr 13/04 20:30 fr 13/04 ABB Arena Plan 5 F15 -16 (födda 02-01) Grp A Klockarbergets BK 5 - 0 Bro IK    
13045004 fr 13/04 20:30 fr 13/04 ABB Hallen (Bellevue) P16 (födda 01) Grp B Timrå IBC 4 - 5 Nykvarns IF    
13040104 fr 13/04 20:30 fr 13/04 Bombardier Arena A P14 L (födda 03-04) Grp C FBC Uppsala 8 - 1 Örby IS    
13041704 fr 13/04 20:30 fr 13/04 Bombardier Arena C P15 (födda 02) Grp A Huddinge IBS 5 - 1 Nykvarns IF    
13040704 fr 13/04 20:30 fr 13/04 K-Borg Arena P14 L (födda 03-04) Grp B IBF Borlänge/Ornäs IK 2 - 1 Bälinge IF P03/04    
13041004 fr 13/04 20:30 fr 13/04 Klövernhallen 1 F12 (födda 05) Grp A Vallentuna IBK 0 - 1 IBF Borlänge F05    
13045304 fr 13/04 20:30 fr 13/04 Klövernhallen 2 F13 (födda 04) Grp A IBF Borlänge F04 0 - 3 Vaksala SK    
13045404 fr 13/04 20:30 fr 13/04 Klövernhallen 3 P12 (födda 05) Grp A FBC Uppsala 1 - 6 Täby FC P05 Gribby Svart    
13041504 fr 13/04 20:30 fr 13/04 Pettersbergskolan P12 (födda 05) Grp B Alunda IBF 3 - 8 Västerås IBS Ungdom 1    
13044704 fr 13/04 20:30 fr 13/04 Wenströmska Gymn P12 L (födda 06-05) Grp E Täby FC Gribby Svart 1 - 6 Huddinge IBS 2    
13043305 fr 13/04 21:15 fr 13/04 ABB Arena Plan 1 F13 (födda 04) Grp D FBC Uppsala Ungdom F-04 6 - 2 Hovsta IF    
13040605 fr 13/04 21:15 fr 13/04 ABB Arena Plan 2 P12 L (födda 06-05) Grp A Hässelby SK...y P06 Svart 8 - 1 Nynäshamns IBK    
13044005 fr 13/04 21:15 fr 13/04 ABB Arena Plan 3 P14 L (födda 03-04) Grp A Storvreta IBK 2 4 - 2 Gottsunda IBF    
13044105 fr 13/04 21:15 fr 13/04 ABB Arena Plan 4 P14 L (födda 03-04) Grp A Huddinge IBS 4 - 6 Bjursås IK    
13044205 fr 13/04 21:15 fr 13/04 ABB Arena Plan 5 P13 L (födda 05-04) Grp E Valbo AIF 4 - 0 BKI Sunnanå    
13045005 fr 13/04 21:15 fr 13/04 ABB Hallen (Bellevue) P13 L (födda 05-04) Grp G Torshälla IBK P04 Svart 1 - 4 Jakobsbergs IBF 1    
13040105 fr 13/04 21:15 fr 13/04 Bombardier Arena A P12 L (födda 06-05) Grp A Westerviks IBK P06 11 - 0 Rönnby SK Svart    
13041705 fr 13/04 21:15 fr 13/04 Bombardier Arena C P14 (födda 03) Grp A IBF Säter 7 - 2 Sigtuna IF IBK    
13040705 fr 13/04 21:15 fr 13/04 K-Borg Arena F13 (födda 04) Grp B IBF hedemor...04 Hedemora 0 - 8 Åkersberga IBF 04/06    
13041005 fr 13/04 21:15 fr 13/04 Klövernhallen 1 P12 (födda 05) Grp F Skälby IBK RödSvart 3 - 1 Ekerö IK    
13045305 fr 13/04 21:15 fr 13/04 Klövernhallen 2 P12 (födda 05) Grp C IS Saga 8 - 3 SK ÖRNEN    
13045405 fr 13/04 21:15 fr 13/04 Klövernhallen 3 P12 (födda 05) Grp F IBF Offensiv Lidingö 4 - 1 Strömsbro IF    
13044705 fr 13/04 21:15 fr 13/04 Wenströmska Gymn F12 (födda 05) Grp A KFUM örebro 1 - 4 FBC Uppsala Ungdom    
13043306 fr 13/04 22:00 fr 13/04 ABB Arena Plan 1 F13 (födda 04) Grp B Skattkärrs ...Björkås IBF 3 - 4 Jäbo IK F04    
13040606 fr 13/04 22:00 fr 13/04 ABB Arena Plan 2 F15 -16 (födda 02-01) Grp B IBF Hedemora 5 - 0 Grankulla IFK    
13044006 fr 13/04 22:00 fr 13/04 ABB Arena Plan 3 F15 -16 (födda 02-01) Grp C IBF Borlänge F02/03 0 - 6 GS 86    
13044106 fr 13/04 22:00 fr 13/04 ABB Arena Plan 4 P14 (födda 03) Grp B Skövde IBF 2 - 5 Åkersberga IBF Svart    
13044206 fr 13/04 22:00 fr 13/04 ABB Arena Plan 5 P14 L (födda 03-04) Grp C Långshyttans IBK 3 - 6 STC Kungälv IBK    
13045006 fr 13/04 22:00 fr 13/04 ABB Hallen (Bellevue) P13 L (födda 05-04) Grp D Torshälla IBK p04 Röd 1 - 3 IK Sirius FBC    
13040106 fr 13/04 22:00 fr 13/04 Bombardier Arena A P14 (födda 03) Grp A Västerås IBS Ungdom 4 - 3 AIK IBF    
13041706 fr 13/04 22:00 fr 13/04 Bombardier Arena C P14 L (födda 03-04) Grp D IK Sätra 4 - 1 Bålsta FBC P03/04    
13040706 fr 13/04 22:00 fr 13/04 K-Borg Arena F13 (födda 04) Grp D Alunda IBF 0 - 6 Väsby IBK    
13041006 fr 13/04 22:00 fr 13/04 Klövernhallen 1 P12 (födda 05) Grp C IBK Köping 7 - 0 Bromma KFUM Blå    
13045306 fr 13/04 22:00 fr 13/04 Klövernhallen 2 P12 (födda 05) Grp E Gävle GIK 3 - 1 Åby IBK    
13045406 fr 13/04 22:00 fr 13/04 Klövernhallen 3 P12 (födda 05) Grp D Västerås IBS Ungdom 2 13 - 0 Ik standard    
13044706 fr 13/04 22:00 fr 13/04 Wenströmska Gymn F15 -16 (födda 02-01) Grp B FBI Tullinge 2 - 4 Västerås IBS Ungdom    
Intersport Kokpunkten Hummel Unihoc BLE Svenska Kyrkan Avis Hyresmaskiner