Detta är resultaten från Mälarenergi Cup 2018. Se de senaste resultaten från Mälarenergi Cup 2019 här.



Söndag 15/4 (Dag 3)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
15043300 sö 15/04 08:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 1 F13 (födda 04) Slutspel A 1/4 Final Jäbo IK F04 6 - 0 IBF Borlänge F04    
15040600 sö 15/04 08:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 2 F13 (födda 04) Slutspel A 1/4 Final Torshälla IBK 2 - 1 FBC Uppsala Ungdom F-04    
15044000 sö 15/04 08:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 3 F13 (födda 04) Slutspel A 1/4 Final Väsby IBK 2 - 3 Huddinge IK    
15044100 sö 15/04 08:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 4 F13 (födda 04) Slutspel A 1/4 Final Vaksala SK 1 - 5 Åkersberga IBF 04/06    
15044200 sö 15/04 08:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 5 P12 L (födda 06-05) Slutspel A Semifinal Westerviks IBK P06 0 - 2 Arlanda IBK P05    
15045000 sö 15/04 08:00 sö 15/04 ABB Hallen (Bellevue) P13 L (födda 05-04) Slutspel B 1/4 Final IK Sirius FBC 10 - 1 Ekerö IK P04    
15040100 sö 15/04 08:00 sö 15/04 Bombardier Arena A F12 (födda 05) Slutspel B 1/4 Final Hertzöga BK 0 - 1 Bele Barkaby IF IBF F06  
15041700 sö 15/04 08:00 sö 15/04 Bombardier Arena C Paracupen (Tävlande) Grp A Idrottsgymnasiet Bollnäs 3 - 8 If pluss    
15040900 sö 15/04 08:00 sö 15/04 Bäckby Sportcenter F11 (födda 06) Grp A Alunda IBF F06/07 Sigtuna IF IBK Blå      
15044800 sö 15/04 08:00 sö 15/04 Bäckbyskolan P08-09 (födda 08-09) Grp C Täby FC P08.../Myrängen 1 AIK IBF P08      
15040800 sö 15/04 08:00 sö 15/04 Fryxellska skolan F08-09 (födda 08-09) Grp A IBK Hallsta...a F 08 Grön Västerås IBS Ungdom      
15040700 sö 15/04 08:00 sö 15/04 K-Borg Arena P12 L (födda 06-05) Slutspel B 1/4 Final Huddinge IBS 1 8 - 2 Rönnby SK Svart  
15041000 sö 15/04 08:00 sö 15/04 Klövernhallen 1 P12 (födda 05) Slutspel B 1/4 Final FBC Uppsala 7 - 4 SK ÖRNEN    
15045300 sö 15/04 08:00 sö 15/04 Klövernhallen 2 P13 L (födda 05-04) Slutspel B 1/4 Final Västerås IB... IBS 04 VIT 4 - 3 IBF Hedemora    
15045400 sö 15/04 08:00 sö 15/04 Klövernhallen 3 F12 (födda 05) Slutspel B 1/4 Final IBF Hedemora F-05 2 - 0 Nynäshamns IBK    
15041500 sö 15/04 08:00 sö 15/04 Pettersbergskolan P11 (födda 06) Grp A Sköndals IK Sköndal IK Färdig Täby FC P06 Västra      
15041400 sö 15/04 08:00 sö 15/04 Råbyhallen P10 (födda 07) Grp B Töjnan IBK Söderhamns IBF 1      
15044400 sö 15/04 08:00 sö 15/04 Viksängskolan F10 (födda 07) Grp A Åkersberga IBF Örsundsbro IF      
15044700 sö 15/04 08:00 sö 15/04 Wenströmska Gymn F11 (födda 06) Grp A Örby IS Norra Jakobsbergs IBF      
15043301 sö 15/04 08:45 sö 15/04 ABB Arena Plan 1 P14 L (födda 03-04) Slutspel A Semifinal Huddinge IBS 2 - 8 IK Sätra    
15040601 sö 15/04 08:45 sö 15/04 ABB Arena Plan 2 P14 L (födda 03-04) Slutspel A Semifinal IBF Borlänge/Ornäs IK 1 - 2 STC Kungälv IBK  
15044001 sö 15/04 08:45 sö 15/04 ABB Arena Plan 3 F12 (födda 05) Slutspel A Semifinal FBC Uppsala Ungdom 0 - 2 FBI Tullinge    
15044101 sö 15/04 08:45 sö 15/04 ABB Arena Plan 4 F12 (födda 05) Slutspel A Semifinal IK Sirius IBK 0 - 2 Bele Barkaby IF IBF    
15044201 sö 15/04 08:45 sö 15/04 ABB Arena Plan 5 P13 L (födda 05-04) Slutspel B 1/4 Final IBF Leksand 2 - 7 Onyx IBS Svart    
15045001 sö 15/04 08:45 sö 15/04 ABB Hallen (Bellevue) P12 (födda 05) Slutspel A Semifinal Täby FC P05 Gribby Svart 2 - 3 IS Saga    
15040101 sö 15/04 08:45 sö 15/04 Bombardier Arena A P13 L (födda 05-04) Slutspel A Semifinal Gävle GIK 2 - 1 Onyx IBS Orange  
15041701 sö 15/04 08:45 sö 15/04 Bombardier Arena C P13 L (födda 05-04) Slutspel A Semifinal IK Zenith IK ZENITH GRÖN 0 - 5 Vallentuna IBK    
15040901 sö 15/04 08:45 sö 15/04 Bäckby Sportcenter F11 (födda 06) Grp C Rasbo IK F06/07 Värmdö IF F07      
15044801 sö 15/04 08:45 sö 15/04 Bäckbyskolan F11 (födda 06) Grp D SK Vide Storvreta IBK      
15040801 sö 15/04 08:45 sö 15/04 Fryxellska skolan F08-09 (födda 08-09) Grp A Vallentuna IBK Vit Järfälla IBK JIBK      
15040701 sö 15/04 08:45 sö 15/04 K-Borg Arena F12 (födda 05) Slutspel B 1/4 Final Vallentuna IBK 2 - 3 Fagerås BK    
15041001 sö 15/04 08:45 sö 15/04 Klövernhallen 1 P13 L (födda 05-04) Slutspel B 1/4 Final IK Zenith IK ZENITH VIT 1 - 4 Skövde IBF  
15045301 sö 15/04 08:45 sö 15/04 Klövernhallen 2 P12 L (födda 06-05) Slutspel B 1/4 Final Nynäshamns IBK 4 - 6 Malungs IBK    
15045401 sö 15/04 08:45 sö 15/04 Klövernhallen 3 P08-09 (födda 08-09) Grp D Skälby IBK Färdig Västerås IB...om 1 Röd :1      
15041501 sö 15/04 08:45 sö 15/04 Pettersbergskolan P11 (födda 06) Grp C Tillberga IK Roosters Färdig IBF Örebro 1      
15041401 sö 15/04 08:45 sö 15/04 Råbyhallen P10 (födda 07) Grp B Västerås IBS ungdom 1 Bro IK      
15044401 sö 15/04 08:45 sö 15/04 Viksängskolan F10 (födda 07) Grp A Järna SK IBF Hedemora F-07/08      
15044701 sö 15/04 08:45 sö 15/04 Wenströmska Gymn P12 L (födda 06-05) Slutspel A Semifinal ISSaga-p07 1 - 2 Bele Barkaby IF IBF  
15043302 sö 15/04 09:30 sö 15/04 ABB Arena Plan 1 F15 -16 (födda 02-01) Slutspel A Semifinal Klockarbergets BK 5 - 2 Rönnby IBK Ungdom F02/03    
15040602 sö 15/04 09:30 sö 15/04 ABB Arena Plan 2 F15 -16 (födda 02-01) Slutspel A Semifinal IBF Hedemora 1 - 2 GS 86    
15044002 sö 15/04 09:30 sö 15/04 ABB Arena Plan 3 P15 (födda 02) Slutspel A Semifinal Huddinge IBS 2 - 5 Skälby IBK    
15044102 sö 15/04 09:30 sö 15/04 ABB Arena Plan 4 P15 (födda 02) Slutspel A Semifinal Örsundsbro IF 0 - 5 Hultsberg/Björkås IBF    
15044202 sö 15/04 09:30 sö 15/04 ABB Arena Plan 5 P12 (födda 05) Slutspel A Semifinal IBK Köping 4 - 3 Västerås IBS Ungdom 2    
15045002 sö 15/04 09:30 sö 15/04 ABB Hallen (Bellevue) F14 (födda 03) Slutspel A Semifinal Örebro Innebandy 2 - 1 FBI Tullinge F03    
15040102 sö 15/04 09:30 sö 15/04 Bombardier Arena A F12 (födda 05) Slutspel B 1/4 Final Tungelsta F-05/06 1 - 0 KFUM örebro    
15040902 sö 15/04 09:30 sö 15/04 Bäckby Sportcenter P08-09 (födda 08-09) Grp A IK Frej 2 Täby FC 2 .../Myrängen 2      
15044802 sö 15/04 09:30 sö 15/04 Bäckbyskolan P08-09 (födda 08-09) Grp D Åkersberga IBF P08B Täby FC lag 1 Team Valla      
15040802 sö 15/04 09:30 sö 15/04 Fryxellska skolan F10 (födda 07) Grp C Storvreta IBK 1 IK Tomtberga 2      
15040702 sö 15/04 09:30 sö 15/04 K-Borg Arena F14 (födda 03) Slutspel A Semifinal IBF Hedemora 0 - 2 Söderhamns IBF    
15041002 sö 15/04 09:30 sö 15/04 Klövernhallen 1 P12 L (födda 06-05) Slutspel B 1/4 Final Danderyds SK 3 - 7 IBF Hedemora    
15045302 sö 15/04 09:30 sö 15/04 Klövernhallen 2 P12 L (födda 06-05) Slutspel B 1/4 Final Bålsta Floorball Club 5 - 3 Vib Ungdom  
15045402 sö 15/04 09:30 sö 15/04 Klövernhallen 3 F10 (födda 07) Grp D Salems IF 2 Färdig FBC Turku      
15041502 sö 15/04 09:30 sö 15/04 Pettersbergskolan F11 (födda 06) Grp B Vendelsö IK Färdig IBF Hedemora F-06      
15041402 sö 15/04 09:30 sö 15/04 Råbyhallen P10 (födda 07) Grp C Täby FC Alunda IBF P08      
15044402 sö 15/04 09:30 sö 15/04 Viksängskolan F10 (födda 07) Grp B Enebybergs IF 2 Grimsta AIK 2      
15044702 sö 15/04 09:30 sö 15/04 Wenströmska Gymn P12 (födda 05) Slutspel B 1/4 Final Nacka Wallenstam P05 vit 1 - 3 Gävle GIK    
15043303 sö 15/04 10:15 sö 15/04 ABB Arena Plan 1 F13 (födda 04) Slutspel B Semifinal Skattkärrs ...Björkås IBF 4 - 1 IK Sirius IBK    
15040603 sö 15/04 10:15 sö 15/04 ABB Arena Plan 2 F13 (födda 04) Slutspel B Semifinal Sundsvall City 4 - 3 Skår IBK    
15044003 sö 15/04 10:15 sö 15/04 ABB Arena Plan 3 F15 -16 (födda 02-01) Slutspel B Semifinal FBI Tullinge 1 - 2 Bro IK    
15044103 sö 15/04 10:15 sö 15/04 ABB Arena Plan 4 F15 -16 (födda 02-01) Slutspel B Semifinal Rönnby IBK ... Ungdom F01 6 - 0 Grankulla IFK    
15044203 sö 15/04 10:15 sö 15/04 ABB Arena Plan 5 P16 (födda 01) Slutspel A Semifinal Västerås IB...s Innebandy 2 - 3 Skälby IBK ...a IK ungdom    
15045003 sö 15/04 10:15 sö 15/04 ABB Hallen (Bellevue) P15 (födda 02) Slutspel B Semifinal Västerås IBS Ungdom 0 - 1 Täby FC    
15040103 sö 15/04 10:15 sö 15/04 Bombardier Arena A P16 (födda 01) Slutspel B Semifinal AIK P01-02 1 - 5 Timrå IBC    
15041703 sö 15/04 10:15 sö 15/04 Bombardier Arena C P16 (födda 01) Slutspel B Semifinal Torshälla ibk 4 - 0 SK Vide    
15040903 sö 15/04 10:15 sö 15/04 Bäckby Sportcenter P08-09 (födda 08-09) Grp B Stäkets IF Täby FC lag 2 Team Valla      
15044803 sö 15/04 10:15 sö 15/04 Bäckbyskolan P08-09 (födda 08-09) Grp A Västerås IBS Ungdom Svart Bälinge IF      
15040803 sö 15/04 10:15 sö 15/04 Fryxellska skolan P11 (födda 06) Grp B Björklinge BK 06/07 Svart Farsta IBK Blå      
15040703 sö 15/04 10:15 sö 15/04 K-Borg Arena P15 (födda 02) Slutspel B Semifinal Sigtuna IF 1 - 3 Digers BK    
15041003 sö 15/04 10:15 sö 15/04 Klövernhallen 1 P16 (födda 01) Slutspel A Semifinal Nykvarns IF 2 - 3 P Tungelsta I...rby IF P-01    
15045303 sö 15/04 10:15 sö 15/04 Klövernhallen 2 F10 (födda 07) Grp D Fagerås BK Fagerås bk Färdig IFK Gnesta Flickor 07/08      
15045403 sö 15/04 10:15 sö 15/04 Klövernhallen 3 P11 (födda 06) Grp D Bro IK Färdig Tyresö Trol...TTIBK P06-2      
15041503 sö 15/04 10:15 sö 15/04 Pettersbergskolan P11 (födda 06) Grp C Farsta IBK Vit Färdig Västerås IB...dom P06 Vit      
15041403 sö 15/04 10:15 sö 15/04 Råbyhallen P10 (födda 07) Grp A Västerås IBS ungdom 2 Arlanda IBK      
15044403 sö 15/04 10:15 sö 15/04 Viksängskolan F10 (födda 07) Grp B IK Tomtberga 1 Storvreta IBK 2      
15044703 sö 15/04 10:15 sö 15/04 Wenströmska Gymn F11 (födda 06) Grp C Bro IK Strömsbro IF      
15043304 sö 15/04 11:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 1 P14 L (födda 03-04) Slutspel B Semifinal FBC Uppsala 8 - 3 Åkersberga IBF Orange  
15040604 sö 15/04 11:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 2 P14 L (födda 03-04) Slutspel B Semifinal Karlskoga innebandy 2 - 7 Långshyttans IBK    
15044004 sö 15/04 11:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 3 F13 (födda 04) Slutspel A Semifinal Jäbo IK F04 1 - 0 Torshälla IBK    
15044104 sö 15/04 11:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 4 F13 (födda 04) Slutspel A Semifinal Huddinge IK 0 - 4 Åkersberga IBF 04/06    
15044204 sö 15/04 11:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 5 P12 (födda 05) Slutspel B 1/4 Final Danderyds SK 4 - 1 Rönnby SK Orange    
15045004 sö 15/04 11:00 sö 15/04 ABB Hallen (Bellevue) P14 (födda 03) Slutspel A Semifinal Västerås IBS Ungdom 5 - 1 Åkersberga IBF Svart    
15040104 sö 15/04 11:00 sö 15/04 Bombardier Arena A F14 (födda 03) Slutspel B Semifinal Huddinge IK 4 - 3 Sandvikens ...nebandy Vit    
15041704 sö 15/04 11:00 sö 15/04 Bombardier Arena C F14 (födda 03) Slutspel B Semifinal Skattkärrs ...Björkås IBF 2 - 4 IS Saga    
15040904 sö 15/04 11:00 sö 15/04 Bäckby Sportcenter F11 (födda 06) Grp A Vaksala SK 1 Alunda IBF F06/07      
15044804 sö 15/04 11:00 sö 15/04 Bäckbyskolan P08-09 (födda 08-09) Grp B Västerås IB...om 2 Röd :2 Huddinge IBS HIBS P08    
15040804 sö 15/04 11:00 sö 15/04 Fryxellska skolan P11 (födda 06) Grp B Värmdö IF P... IF P06 Vit Västerås IB...m P06 Svart      
15040704 sö 15/04 11:00 sö 15/04 K-Borg Arena P14 (födda 03) Slutspel A Semifinal IBF Offensiv Lidingö 2 - 7 IBF Säter    
15041004 sö 15/04 11:00 sö 15/04 Klövernhallen 1 P12 (födda 05) Slutspel B 1/4 Final Bromma KFUM Blå 2 - 4 Ekerö IK    
15045304 sö 15/04 11:00 sö 15/04 Klövernhallen 2 F10 (födda 07) Grp C Bele Barkaby IF IBF Färdig Nykvarns In...ning F07/08      
15045404 sö 15/04 11:00 sö 15/04 Klövernhallen 3 P08-09 (födda 08-09) Grp C Åkersberga IBF P08A Färdig AIK IBF P08      
15041504 sö 15/04 11:00 sö 15/04 Pettersbergskolan P11 (födda 06) Grp A Almunge IK P06/07 Färdig IBF LEKSAND      
15041404 sö 15/04 11:00 sö 15/04 Råbyhallen P10 (födda 07) Grp A Ekerö IK Vit Söderhamns IBF 2      
15044404 sö 15/04 11:00 sö 15/04 Viksängskolan F10 (födda 07) Grp A Enebybergs IF 1 Åkersberga IBF      
15044704 sö 15/04 11:00 sö 15/04 Wenströmska Gymn F11 (födda 06) Grp B Vallentuna IBK Solna ik      
15045005 sö 15/04 11:45 sö 15/04 ABB Hallen (Bellevue) P14 (födda 03) Slutspel B Semifinal AIK IBF 1 - 3 P Gävle GIK    
15040105 sö 15/04 11:45 sö 15/04 Bombardier Arena A F12 (födda 05) Slutspel B Semifinal IBF Hedemora F-05 3 - 0 Tungelsta F-05/06    
15041705 sö 15/04 11:45 sö 15/04 Bombardier Arena C P10 (födda 07) Grp C Gävle GIK Färdig Täby FC      
15040905 sö 15/04 11:45 sö 15/04 Bäckby Sportcenter F11 (födda 06) Grp B Vaksala SK 2 Vendelsö IK      
15044805 sö 15/04 11:45 sö 15/04 Bäckbyskolan P08-09 (födda 08-09) Grp C IBK Sala Täby FC P08.../Myrängen 1      
15040805 sö 15/04 11:45 sö 15/04 Fryxellska skolan F10 (födda 07) Grp C IK Tomtberga 2 Salems IF 1      
15040705 sö 15/04 11:45 sö 15/04 K-Borg Arena P14 (födda 03) Slutspel B Semifinal Skövde IBF 1 - 3 Sigtuna IF IBK    
15041005 sö 15/04 11:45 sö 15/04 Klövernhallen 1 P10 (födda 07) Grp C Västerås IBS Ungdom Färdig Sigtuna IF Innebandy      
15045305 sö 15/04 11:45 sö 15/04 Klövernhallen 2 F10 (födda 07) Grp D Grimsta AIK 1 Färdig Salems IF 2      
15045405 sö 15/04 11:45 sö 15/04 Klövernhallen 3 F08-09 (födda 08-09) Grp A Vallentuna IBK Vit Färdig Romfartuna GIF      
15041505 sö 15/04 11:45 sö 15/04 Pettersbergskolan P11 (födda 06) Grp A Björklinge BK 06/07 Röd Färdig Sköndals IK Sköndal IK      
15041405 sö 15/04 11:45 sö 15/04 Råbyhallen P10 (födda 07) Grp B Alunda IBF 1 Töjnan IBK      
15044405 sö 15/04 11:45 sö 15/04 Viksängskolan F10 (födda 07) Grp A Örsundsbro IF Järna SK      
15044705 sö 15/04 11:45 sö 15/04 Wenströmska Gymn F11 (födda 06) Grp D Rönnby Tigers F06 SK Vide      
15043305 sö 15/04 12:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 1 P14 L (födda 03-04) Slutspel A Final IK Sätra 3 - 0 STC Kungälv IBK  
15040605 sö 15/04 12:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 2 P13 L (födda 05-04) Slutspel A Final Gävle GIK 0 - 5 Vallentuna IBK    
15044005 sö 15/04 12:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 3 P12 (födda 05) Slutspel A Final IBK Köping 3 - 8 IS Saga    
15044105 sö 15/04 12:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 4 F12 (födda 05) Slutspel A Final FBI Tullinge 0 - 3 Bele Barkaby IF IBF    
15044205 sö 15/04 12:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 5 P12 L (födda 06-05) Slutspel A Final Arlanda IBK P05 2 - 0 Bele Barkaby IF IBF  
15040106 sö 15/04 12:30 sö 15/04 Bombardier Arena A P12 (födda 05) Slutspel B Semifinal FBC Uppsala 1 - 2 Gävle GIK    
15040906 sö 15/04 12:30 sö 15/04 Bäckby Sportcenter F11 (födda 06) Grp D Storvreta IBK Hertzöga BK      
15044806 sö 15/04 12:30 sö 15/04 Bäckbyskolan P08-09 (födda 08-09) Grp A Bälinge IF IK Frej 2      
15040806 sö 15/04 12:30 sö 15/04 Fryxellska skolan P08-09 (födda 08-09) Grp D Skälby IBK IK Frej 1      
15040706 sö 15/04 12:30 sö 15/04 K-Borg Arena P12 L (födda 06-05) Slutspel B Semifinal Malungs IBK 4 - 6 IBF Hedemora    
15041006 sö 15/04 12:30 sö 15/04 Klövernhallen 1 P11 (födda 06) Grp D Värmdö IF P06 Blå Färdig Bro IK      
15045306 sö 15/04 12:30 sö 15/04 Klövernhallen 2 P08-09 (födda 08-09) Grp D Västerås IB...om 1 Röd :1 Färdig Åkersberga IBF P08B      
15045406 sö 15/04 12:30 sö 15/04 Klövernhallen 3 F08-09 (födda 08-09) Grp A Järfälla IBK JIBK Färdig Västerås IBS Ungdom      
15041506 sö 15/04 12:30 sö 15/04 Pettersbergskolan P11 (födda 06) Grp D IBF Örebro 2 Färdig Grimsta AIK      
15041406 sö 15/04 12:30 sö 15/04 Råbyhallen P10 (födda 07) Grp A FBC Uppsala P07 Arlanda IBK      
15044406 sö 15/04 12:30 sö 15/04 Viksängskolan F10 (födda 07) Grp B Rönnby IBK Ungdom Enebybergs IF 2      
15044706 sö 15/04 12:30 sö 15/04 Wenströmska Gymn F11 (födda 06) Grp C Strömsbro IF Rasbo IK F06/07      
15043306 sö 15/04 13:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 1 F14 (födda 03) Slutspel A Final Örebro Innebandy 1 - 0 Söderhamns IBF    
15040606 sö 15/04 13:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 2 P16 (födda 01) Slutspel A Final Skälby IBK ...a IK ungdom 4 - 3 Tungelsta I...rby IF P-01    
15044006 sö 15/04 13:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 3 F15 -16 (födda 02-01) Slutspel A Final Klockarbergets BK 3 - 2 P GS 86  
15044106 sö 15/04 13:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 4 P15 (födda 02) Slutspel A Final Skälby IBK 5 - 6 Hultsberg/Björkås IBF    
15044206 sö 15/04 13:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 5 P13 L (födda 05-04) Slutspel B Semifinal Västerås IB... IBS 04 VIT 4 - 2 Onyx IBS Svart    
15045006 sö 15/04 13:00 sö 15/04 ABB Hallen (Bellevue) P13 L (födda 05-04) Slutspel B Semifinal Skövde IBF 1 - 10 IK Sirius FBC    
15040107 sö 15/04 13:15 sö 15/04 Bombardier Arena A F12 (födda 05) Slutspel B Semifinal Fagerås BK 2 - 5 Bele Barkaby IF IBF F06  
15041707 sö 15/04 13:15 sö 15/04 Bombardier Arena C P12 (födda 05) Slutspel B Semifinal Danderyds SK 3 - 2 Ekerö IK    
15040907 sö 15/04 13:15 sö 15/04 Bäckby Sportcenter P11 (födda 06) Grp C Bele Barkaby IF IBF Svart Tillberga IK Roosters      
15044807 sö 15/04 13:15 sö 15/04 Bäckbyskolan P08-09 (födda 08-09) Grp B Huddinge IBS HIBS P08 Stäkets IF      
15040807 sö 15/04 13:15 sö 15/04 Fryxellska skolan P11 (födda 06) Grp B Bele Barkaby IF IBF Vit Björklinge BK 06/07 Svart      
15040707 sö 15/04 13:15 sö 15/04 K-Borg Arena P12 L (födda 06-05) Slutspel B Semifinal Bålsta Floorball Club 3 - 1 Huddinge IBS 1  
15041007 sö 15/04 13:15 sö 15/04 Klövernhallen 1 F08-09 (födda 08-09) Grp B IBK Hallsta F 08 Blå Färdig Bele Barkaby IF IBF      
15045307 sö 15/04 13:15 sö 15/04 Klövernhallen 2 F10 (födda 07) Grp D FBC Turku Färdig Fagerås BK Fagerås bk      
15045407 sö 15/04 13:15 sö 15/04 Klövernhallen 3 F11 (födda 06) Grp A Sigtuna IF IBK Blå Färdig Örby IS Norra      
15041507 sö 15/04 13:15 sö 15/04 Pettersbergskolan P11 (födda 06) Grp C IBF Örebro 1 Färdig Farsta IBK Vit      
15041407 sö 15/04 13:15 sö 15/04 Råbyhallen P10 (födda 07) Grp A Söderhamns IBF 2 Västerås IBS ungdom 2      
15044407 sö 15/04 13:15 sö 15/04 Viksängskolan F10 (födda 07) Grp B Grimsta AIK 2 IK Tomtberga 1      
15044707 sö 15/04 13:15 sö 15/04 Wenströmska Gymn F11 (födda 06) Grp C Örby IS Södra Bro IK      
15043307 sö 15/04 14:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 1 P16 (födda 01) Slutspel B Final Timrå IBC 9 - 7 Torshälla ibk    
15040607 sö 15/04 14:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 2 P15 (födda 02) Slutspel B Final Digers BK 4 - 3 P Täby FC    
15044007 sö 15/04 14:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 3 P14 (födda 03) Slutspel A Final Västerås IBS Ungdom 3 - 4 IBF Säter    
15044107 sö 15/04 14:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 4 F15 -16 (födda 02-01) Slutspel B Final Rönnby IBK ... Ungdom F01 4 - 0 Bro IK    
15044207 sö 15/04 14:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 5 F13 (födda 04) Slutspel A Final Jäbo IK F04 0 - 1 Åkersberga IBF 04/06    
15044808 sö 15/04 14:00 sö 15/04 Bäckbyskolan P08-09 (födda 08-09) Grp B Hagunda IF Västerås IB...om 2 Röd :2      
15040808 sö 15/04 14:00 sö 15/04 Fryxellska skolan P11 (födda 06) Grp B Farsta IBK Blå Värmdö IF P... IF P06 Vit      
15041008 sö 15/04 14:00 sö 15/04 Klövernhallen 1 F11 (födda 06) Grp B Solna ik Färdig Vaksala SK 2      
15045308 sö 15/04 14:00 sö 15/04 Klövernhallen 2 F10 (födda 07) Grp C Nykvarns In...ning F07/08 Färdig Storvreta IBK 1      
15041508 sö 15/04 14:00 sö 15/04 Pettersbergskolan P11 (födda 06) Grp A Täby FC P06 Västra Färdig Almunge IK P06/07      
15041408 sö 15/04 14:00 sö 15/04 Råbyhallen P10 (födda 07) Grp B Söderhamns IBF 1 Västerås IBS ungdom 1      
15044408 sö 15/04 14:00 sö 15/04 Viksängskolan F10 (födda 07) Grp A IBF Hedemora F-07/08 Enebybergs IF 1      
15044708 sö 15/04 14:00 sö 15/04 Wenströmska Gymn F11 (födda 06) Grp B IBF Hedemora F-06 Vallentuna IBK      
15041708 sö 15/04 14:45 sö 15/04 Bombardier Arena C P10 (födda 07) Grp C Alunda IBF P08 Färdig Västerås IBS Ungdom      
15040908 sö 15/04 14:45 sö 15/04 Bäckby Sportcenter F11 (födda 06) Grp D Storvreta IBK Rönnby Tigers F06      
15044809 sö 15/04 14:45 sö 15/04 Bäckbyskolan P08-09 (födda 08-09) Grp A Västerås IB...m P08-Svart Västerås IBS Ungdom Svart      
15040809 sö 15/04 14:45 sö 15/04 Fryxellska skolan P08-09 (födda 08-09) Grp D IK Frej 1 Västerås IB...om 1 Röd :1      
15040708 sö 15/04 14:45 sö 15/04 K-Borg Arena P10 (födda 07) Grp C Sigtuna IF Innebandy Gävle GIK      
15041009 sö 15/04 14:45 sö 15/04 Klövernhallen 1 P11 (födda 06) Grp D Grimsta AIK Färdig Värmdö IF P06 Blå      
15045309 sö 15/04 14:45 sö 15/04 Klövernhallen 2 F10 (födda 07) Grp D IFK Gnesta Flickor 07/08 Färdig Grimsta AIK 1      
15045408 sö 15/04 14:45 sö 15/04 Klövernhallen 3 F08-09 (födda 08-09) Extra A Extra A Vallentuna IBK Svart Färdig IBK Hallsta...a F 08 Grön      
15041509 sö 15/04 14:45 sö 15/04 Pettersbergskolan P11 (födda 06) Grp A IBF LEKSAND Färdig Björklinge BK 06/07 Röd      
15041409 sö 15/04 14:45 sö 15/04 Råbyhallen P10 (födda 07) Grp B Bro IK Alunda IBF 1      
15044409 sö 15/04 14:45 sö 15/04 Viksängskolan F10 (födda 07) Grp B Storvreta IBK 2 Rönnby IBK Ungdom      
15044709 sö 15/04 14:45 sö 15/04 Wenströmska Gymn F11 (födda 06) Grp A Jakobsbergs IBF Vaksala SK 1      
15043308 sö 15/04 15:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 1 P14 L (födda 03-04) Slutspel B Final FBC Uppsala 5 - 2 Långshyttans IBK  
15040608 sö 15/04 15:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 2 F13 (födda 04) Slutspel B Final Skattkärrs ...Björkås IBF 5 - 3 Sundsvall City    
15044008 sö 15/04 15:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 3 P14 (födda 03) Slutspel B Final Gävle GIK 4 - 3 P Sigtuna IF IBK    
15044108 sö 15/04 15:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 4 F14 (födda 03) Slutspel B Final Huddinge IK 2 - 0 IS Saga    
15044208 sö 15/04 15:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 5 Paracupen (Tävlande) Slutspel B Final Idrottsgymnasiet Bollnäs 9 - 5 Telge SIBK 1Hammers Rött    
15041709 sö 15/04 15:30 sö 15/04 Bombardier Arena C F11 (födda 06) Grp D Sigtuna IF IBK Blå-Vit SK Vide      
15040909 sö 15/04 15:30 sö 15/04 Bäckby Sportcenter P11 (födda 06) Grp C Västerås IB...dom P06 Vit Bele Barkaby IF IBF Svart      
15044810 sö 15/04 15:30 sö 15/04 Bäckbyskolan P08-09 (födda 08-09) Grp C AIK IBF P08 Västerås IBS Ungdom Vit      
15040810 sö 15/04 15:30 sö 15/04 Fryxellska skolan P08-09 (födda 08-09) Grp D Täby FC lag 1 Team Valla Skälby IBK      
15040709 sö 15/04 15:30 sö 15/04 K-Borg Arena F08-09 (födda 08-09) Extra B Extra B Bele Barkaby IF IBF Romfartuna GIF      
15041010 sö 15/04 15:30 sö 15/04 Klövernhallen 1 P08-09 (födda 08-09) Grp C IBK Sala Färdig Åkersberga IBF P08A      
15045310 sö 15/04 15:30 sö 15/04 Klövernhallen 2 F08-09 (födda 08-09) Extra C Extra C IBK Hallsta F 08 Blå Färdig Järfälla IBK JIBK      
15045409 sö 15/04 15:30 sö 15/04 Klövernhallen 3 F08-09 (födda 08-09) Extra D Extra D Surahammars IBF Västerås IBS Ungdom      
15041510 sö 15/04 15:30 sö 15/04 Pettersbergskolan P11 (födda 06) Grp D Tyresö Trol...TTIBK P06-2 Färdig IBF Örebro 2      
15041410 sö 15/04 15:30 sö 15/04 Råbyhallen P10 (födda 07) Grp A Ekerö IK Vit FBC Uppsala P07      
15044410 sö 15/04 15:30 sö 15/04 Viksängskolan F10 (födda 07) Grp C Salems IF 1 Bele Barkaby IF IBF      
15044710 sö 15/04 15:30 sö 15/04 Wenströmska Gymn F11 (födda 06) Grp C Värmdö IF F07 Örby IS Södra      
15043309 sö 15/04 16:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 1 P12 L (födda 06-05) Slutspel B Final IBF Hedemora 0 - 13 Bålsta Floorball Club    
15040609 sö 15/04 16:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 2 F12 (födda 05) Slutspel B Final IBF Hedemora F-05 2 - 3 P Bele Barkaby IF IBF F06  
15044009 sö 15/04 16:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 3 P12 (födda 05) Slutspel B Final Gävle GIK 3 - 7 Danderyds SK    
15044109 sö 15/04 16:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 4 P13 L (födda 05-04) Slutspel B Final IK Sirius FBC 9 - 2 Västerås IB... IBS 04 VIT  
15044209 sö 15/04 16:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 5 Paracupen (Tävlande) Slutspel A Final Telge SIBK Hammers Vitt 3 - 5 If pluss    
Intersport Kokpunkten Hummel Unihoc BLE Svenska Kyrkan Avis Hyresmaskiner