Detta är resultaten från Mälarenergi Cup 2018. Se de senaste resultaten från Mälarenergi Cup 2020 här.

Statistik

Matchstatistik

Matcher/Stadie


Matcher/Dag

Matcher/Klass

Lite siffror

Antal matcher 653
Färdigspelade 488
Kvar att spela 165
Walk over (WO) 0
Efter straffläggning 6
Hemmavinster 199
Bortavinster 210
Oavgjorda 79

Top 20 matcher med flest mål

  Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
lö 14/04 20:45 lö 14/04 Klövernhallen 2 P13 L (födda 05-04) Slutspel B IK Sirius FBC 17 - 0 Torshälla IBK P04 Svart    
sö 15/04 14:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 1 P16 (födda 01) Slutspel B Timrå IBC 9 - 7 Torshälla ibk    
lö 14/04 16:15 lö 14/04 Bombardier Arena A P12 (födda 05) Grp D Ik standard 1 - 14 IBF Säter    
sö 15/04 15:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 5 Paracupen (Tävlande) Slutspel B Idrottsgymnasiet Bollnäs 9 - 5 Telge SIBK 1Hammers Rött    
lö 14/04 19:15 lö 14/04 Pettersbergskolan P13 L (födda 05-04) Slutspel A Vallentuna IBK 8 - 6 Torshälla IBK p04 Röd    
lö 14/04 15:30 lö 14/04 ABB Arena Plan 4 P16 (födda 01) Grp B Bälinge IF 7 - 7 Timrå IBC    
lö 14/04 15:30 lö 14/04 ABB Arena Plan 1 F13 (födda 04) Grp B Bro IK 2 - 11 Åkersberga IBF 04/06    
fr 13/04 22:00 fr 13/04 Klövernhallen 3 P12 (födda 05) Grp D Västerås IBS Ungdom 2 13 - 0 Ik standard    
lö 14/04 10:15 lö 14/04 ABB Arena Plan 3 P13 L (födda 05-04) Grp F Onyx IBS Orange 2 - 11 Vallentuna IBK    
sö 15/04 16:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 1 P12 L (födda 06-05) Slutspel B IBF Hedemora 0 - 13 Bålsta Floorball Club    
lö 14/04 17:00 lö 14/04 Wenströmska Gymn P12 L (födda 06-05) Slutspel A Grimsta AIK Vit 12 - 0 Gävle GIK Ggik P06    
lö 14/04 11:00 lö 14/04 ABB Hallen (Bellevue) P12 L (födda 06-05) Grp B Malungs IBK 0 - 12 Grimsta AIK Vit    
lö 14/04 11:45 lö 14/04 ABB Arena Plan 2 Paracupen (Tävlande) Grp A Idrottsgymnasiet Bollnäs 0 - 12 Telge SIBK Hammers Vitt    
sö 15/04 13:00 sö 15/04 ABB Hallen (Bellevue) P13 L (födda 05-04) Slutspel B Skövde IBF 1 - 10 IK Sirius FBC    
fr 13/04 21:15 fr 13/04 Klövernhallen 2 P12 (födda 05) Grp C IS Saga 8 - 3 SK ÖRNEN    
lö 14/04 16:15 lö 14/04 Bombardier Arena C P14 L (födda 03-04) Grp A Gottsunda IBF 5 - 6 Bjursås IK    
sö 15/04 12:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 3 P12 (födda 05) Slutspel A IBK Köping 3 - 8 IS Saga    
sö 15/04 16:00 sö 15/04 ABB Arena Plan 4 P13 L (födda 05-04) Slutspel B IK Sirius FBC 9 - 2 Västerås IB... IBS 04 VIT  
sö 15/04 08:00 sö 15/04 ABB Hallen (Bellevue) P13 L (födda 05-04) Slutspel B IK Sirius FBC 10 - 1 Ekerö IK P04    
lö 14/04 21:30 lö 14/04 ABB Arena Plan 1 P14 L (födda 03-04) Slutspel B Bälinge IF P03/04 4 - 7 Karlskoga innebandy    


Intersport Kokpunkten Hummel Unihoc BLE Svenska Kyrkan Avis Hyresmaskiner