Detta är resultaten från Mälarenergi Cup 2019. Se de senaste resultaten från Mälarenergi Cup 2020 här.

Västerås IBS Ungdom

Spara till din kalender
Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
12041501 fr 12/04 18:15 fr 12/04 Pettersbergskolan P12 G (födda 06-07) Grp E Västerås IBS Ungdom 2 - 2 Grimsta AIK - P06 Vit    
12045301 fr 12/04 18:15 fr 12/04 Klövernhallen 2 P13 R (Födda 05) Grp E Västerås IBS Ungdom Vit 0 - 7 Gullänget-Kroksta IBS    
12041702 fr 12/04 19:00 fr 12/04 Bombardier Arena C P14 G (födda 04-05) Grp B Ingarö IF 0 - 5 Västerås IBS Ungdom    
12040102 fr 12/04 19:00 fr 12/04 Bombardier Arena A P13 R (Födda 05) Grp A Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 3 Västerås IBS Ungdom Svart    
12040103 fr 12/04 19:45 fr 12/04 Bombardier Arena A F13 (födda 05) Grp C Västerås IBS Ungdom 3 - 5 Värmdö IF    
12044004 fr 12/04 20:30 fr 12/04 ABB Arena Plan 3 P14 R (födda 04) Grp B Umeå City IBF Vit 3 - 5 Västerås IBS Ungdom    
12044005 fr 12/04 21:15 fr 12/04 ABB Arena Plan 3 P13 G (födda 05-06) Grp C Grimsta AIK 6 - 3 Västerås IBS Ungdom    
12040106 fr 12/04 22:00 fr 12/04 Bombardier Arena A P12 R (födda 06) Grp A Ingarö IF 2 - 6 Västerås IBS Ungdom    
12040606 fr 12/04 22:00 fr 12/04 ABB Arena Plan 2 F15-16 (födda 02-03) Grp C Västerås IBS Ungdom 6 - 1 KaisMora 2    
12044106 fr 12/04 22:00 fr 12/04 ABB Arena Plan 4 P13 R (Födda 05) Grp A Västerås IBS Ungdom Svart 5 - 1 Sigtuna IBK P05 Lag 2    
12044007 fr 12/04 22:45 fr 12/04 ABB Arena Plan 3 P15-16 (födda 02- 03) Grp A Västerås IBS Ungdom 2 4 - 1 Torshälla IBK    
12043307 fr 12/04 22:45 fr 12/04 ABB Arena Plan 1 P15-16 (födda 02- 03) Grp B Västerås IBS Ungdom 1 1 - 1 Storvreta IBK 1    
13041700 lö 13/04 08:00 lö 13/04 Bombardier Arena C P12 R (födda 06) Grp A Ggik 2 - 4 Västerås IBS Ungdom    
13045301 lö 13/04 08:45 lö 13/04 Klövernhallen 2 P13 G (födda 05-06) Grp C Västerås IBS Ungdom 0 - 6 Åsa IF Svart    
13040701 lö 13/04 08:45 lö 13/04 K-Borg Arena P13 R (Födda 05) Grp E Sigtuna IBK P05 Lag 1 4 - 1 Västerås IBS Ungdom Vit    
13044800 lö 13/04 09:00 lö 13/04 Bäckbyskolan P08 (födda 10) Grp A Ekerö IK Västerås IBS Ungdom 1      
13045400 lö 13/04 09:00 lö 13/04 Klövernhallen 3 P08 (födda 10) Grp B Västerås IBS Ungdom 2 Vallentuna IBK 2      
13040102 lö 13/04 09:30 lö 13/04 Bombardier Arena A P15-16 (födda 02- 03) Grp A FBC Turku 02 0 - 5 Västerås IBS Ungdom 2    
13044102 lö 13/04 09:30 lö 13/04 ABB Arena Plan 4 F15-16 (födda 02-03) Grp C IBF Ludvika 1 - 1 Västerås IBS Ungdom    
13043303 lö 13/04 10:15 lö 13/04 ABB Arena Plan 1 P15-16 (födda 02- 03) Grp B Rasbo IK 1 - 1 Västerås IBS Ungdom 1    
13045802 lö 13/04 10:30 lö 13/04 Nybyggeskolan P10 (födda 08) Grp C Västerås IBS Ungdom Åkersberga IBF P08B      
13044801 lö 13/04 10:30 lö 13/04 Bäckbyskolan P10 (födda 08) Grp B FBI Tullinge Svart Västerås IBS Ungdom svart      
13040802 lö 13/04 10:30 lö 13/04 Fryxellska skolan F09-10 (födda 08-09) Grp A Åkersberga IBF F08 Svart Västerås IBS Ungdom 1      
13043304 lö 13/04 11:00 lö 13/04 ABB Arena Plan 1 P12 G (födda 06-07) Grp E Råsunda IS 2 - 14 Västerås IBS Ungdom    
13040704 lö 13/04 11:00 lö 13/04 K-Borg Arena P14 G (födda 04-05) Grp B Västerås IBS Ungdom 6 - 0 IBF Borlänge 1    
13044703 lö 13/04 11:15 lö 13/04 Wenströmska Gymn F09-10 (födda 08-09) Grp B Västerås IBS Ungdom 2 Alunda IBF      
13045804 lö 13/04 12:00 lö 13/04 Nybyggeskolan P11-B.2 (födda 07) Grp B Västerås IBS Ungdom Söderhamns ...lsbo IF Vit      
13044803 lö 13/04 12:00 lö 13/04 Bäckbyskolan P09 (födda 09) Grp A Västerås IB...m VIB Svart SK Vide P09      
13045404 lö 13/04 12:00 lö 13/04 Klövernhallen 3 P11-B.2 (födda 07) Grp C Bälinge IF P07 Västerås IBS Ungdom P07      
13045306 lö 13/04 12:30 lö 13/04 Klövernhallen 2 P12 R (födda 06) Grp A Västerås IBS Ungdom 6 - 6 Torshälla IBK    
13043306 lö 13/04 12:30 lö 13/04 ABB Arena Plan 1 F15-16 (födda 02-03) Grp C Töjnan IBK 0 - 5 Västerås IBS Ungdom    
13045405 lö 13/04 12:45 lö 13/04 Klövernhallen 3 P08 (födda 10) Grp B Sandvikens ...bandy SVART Västerås IBS Ungdom 2      
13040607 lö 13/04 13:15 lö 13/04 ABB Arena Plan 2 P14 R (födda 04) Grp B Västerås IBS Ungdom 3 - 1 Torshälla IBK    
13041007 lö 13/04 13:15 lö 13/04 Klövernhallen 1 P13 G (födda 05-06) Grp C Västerås IBS Ungdom 3 - 0 Nacka Wallenstam IBK    
13044107 lö 13/04 13:15 lö 13/04 ABB Arena Plan 4 F13 (födda 05) Grp C Hudik/Björkberg/Delsbo 5 - 1 Västerås IBS Ungdom    
13043307 lö 13/04 13:15 lö 13/04 ABB Arena Plan 1 P13 R (Födda 05) Grp A Västerås IBS Ungdom Svart 5 - 2 Sundsvall GBK P05    
13040806 lö 13/04 13:30 lö 13/04 Fryxellska skolan F09-10 (födda 08-09) Grp B Bälinge IF Västerås IBS Ungdom 2      
13045406 lö 13/04 14:15 lö 13/04 Klövernhallen 3 P09 (födda 09) Grp B Åkersberga IBF Västerås IB...dom VIB Vit      
13041009 lö 13/04 14:45 lö 13/04 Klövernhallen 1 P13 R (Födda 05) Grp E Täby FC Näsby 1 - 9 Västerås IBS Ungdom Vit    
13045707 lö 13/04 15:00 lö 13/04 Irstaskolan P10 (födda 08) Grp C Ingarö IF Vargarna Västerås IBS Ungdom      
13041710 lö 13/04 15:30 lö 13/04 Bombardier Arena C P12 R (födda 06) Grp A Värmdö IF P06 Blå 1 - 4 Västerås IBS Ungdom    
13041510 lö 13/04 15:30 lö 13/04 Pettersbergskolan P14 G (födda 04-05) Grp B Västerås IBS Ungdom 8 - 1 NÅS IF    
13042009 lö 13/04 15:45 lö 13/04 Önstaskolan F09-10 (födda 08-09) Grp A Vallentuna IBK 2 Västerås IBS Ungdom 1      
13045408 lö 13/04 15:45 lö 13/04 Klövernhallen 3 P11-B.2 (födda 07) Grp C Västerås IBS Ungdom P07 Bålsta FBC      
13040111 lö 13/04 16:15 lö 13/04 Bombardier Arena A P12 G (födda 06-07) Grp E Frötuna IBF 0 - 3 Västerås IBS Ungdom    
13044410 lö 13/04 16:30 lö 13/04 Viksängskolan P08 (födda 10) Grp A Västerås IBS Ungdom 1 Vallentuna IBK 1      
13043312 lö 13/04 17:00 lö 13/04 ABB Arena Plan 1 P15-16 (födda 02- 03) Grp A Björklinge BK 1 - 3 Västerås IBS Ungdom 2    
13041713 lö 13/04 17:45 lö 13/04 Bombardier Arena C P14 R (födda 04) Grp B Västerås IBS Ungdom 4 - 0 Filipstads IBK    
13045412 lö 13/04 18:45 lö 13/04 Klövernhallen 3 P10 (födda 08) Grp B Gävle GIK Västerås IBS Ungdom svart      
13040715 lö 13/04 19:15 lö 13/04 K-Borg Arena F13 (födda 05) Grp C Vallentuna IBK F05 2 - 1 Västerås IBS Ungdom    
13040115 lö 13/04 19:15 lö 13/04 Bombardier Arena A P15-16 (födda 02- 03) Grp B Håsta IBK 2 - 0 Västerås IBS Ungdom 1    
13041717 lö 13/04 20:45 lö 13/04 Bombardier Arena C P12 G (födda 06-07) Slutspel A 1/8 Final FBC Uppsala 5 - 3 Västerås IBS Ungdom    
13043318 lö 13/04 21:30 lö 13/04 ABB Arena Plan 1 F13 (födda 05) Slutspel B 1/4 Final Täby FC FL 05 Norra 1 - 2 Västerås IBS Ungdom    
14044400 sö 14/04 08:00 sö 14/04 Viksängskolan P10 (födda 08) Grp B Västerås IBS Ungdom svart Lillån IBK 1      
14040800 sö 14/04 08:00 sö 14/04 Fryxellska skolan F09-10 (födda 08-09) Grp A Västerås IBS Ungdom 1 Örby IS      
14045700 sö 14/04 08:00 sö 14/04 Irstaskolan P09 (födda 09) Grp A Bälinge IF Västerås IB...m VIB Svart      
14042001 sö 14/04 08:45 sö 14/04 Önstaskolan F09-10 (födda 08-09) Grp B Västerås IBS Ungdom 2 Åkersberga IBF F08 Orange      
14041401 sö 14/04 08:45 sö 14/04 Råbyhallen P13 G (födda 05-06) Slutspel B 1/4 Final Västerås IBS Ungdom 4 - 3 IBF Offensiv Lidingö    
14045801 sö 14/04 08:45 sö 14/04 Nybyggeskolan P09 (födda 09) Grp B Västerås IB...dom VIB Vit Djurö Vindö IF      
14040702 sö 14/04 09:30 sö 14/04 K-Borg Arena P15-16 (födda 02- 03) Slutspel B Semifinal Västerås IBS Ungdom 1 4 - 3 Torshälla IBK    
14044802 sö 14/04 09:30 sö 14/04 Bäckbyskolan P11-B.2 (födda 07) Grp B Alunda IBF Västerås IBS Ungdom      
14043302 sö 14/04 09:30 sö 14/04 ABB Arena Plan 1 P14 G (födda 04-05) Slutspel A Semifinal Västerås IBS Ungdom 1 - 4 Kais Mora    
14041503 sö 14/04 10:15 sö 14/04 Pettersbergskolan P13 R (Födda 05) Slutspel B 1/4 Final Bele Barkarby IBF IF 2 - 1 Västerås IBS Ungdom Vit    
14044203 sö 14/04 10:15 sö 14/04 ABB Arena Plan 5 F15-16 (födda 02-03) Slutspel A 1/4 Final Västerås IBS Ungdom 2 - 0 Rönnby Väst...gdom F02/03    
14045403 sö 14/04 10:15 sö 14/04 Klövernhallen 3 P08 (födda 10) Grp A Västerås IBS Ungdom 1 Ekerö IK      
14044403 sö 14/04 10:15 sö 14/04 Viksängskolan P11-B.2 (födda 07) Grp C Västerås IBS Ungdom P07 Järfälla Spiders      
14044004 sö 14/04 11:00 sö 14/04 ABB Arena Plan 3 P12 R (födda 06) Slutspel A Semifinal Västerås IBS Ungdom 4 - 5 IBF Offensiv Lidingö    
14045804 sö 14/04 11:00 sö 14/04 Nybyggeskolan P08 (födda 10) Grp B Skälby IBK Sharks Västerås IBS Ungdom 2      
14044803 sö 14/04 11:00 sö 14/04 Bäckbyskolan P10 (födda 08) Grp C Alunda IBF Västerås IBS Ungdom      
14040604 sö 14/04 11:00 sö 14/04 ABB Arena Plan 2 P13 R (Födda 05) Slutspel A 1/4 Final Västerås IBS Ungdom Svart 4 - 5 P Skälby ibk P05R    
14040605 sö 14/04 11:45 sö 14/04 ABB Arena Plan 2 P14 R (födda 04) Slutspel A Semifinal Västerås IBS Ungdom 5 - 2 FBC TURKU    
14045405 sö 14/04 11:45 sö 14/04 Klövernhallen 3 P09 (födda 09) Grp B Västerås IB...dom VIB Vit Sundborns GoIF P0809      
14043305 sö 14/04 11:45 sö 14/04 ABB Arena Plan 1 P15-16 (födda 02- 03) Slutspel A Semifinal Västerås IBS Ungdom 2 3 - 2 Håsta IBK    
14040805 sö 14/04 11:45 sö 14/04 Fryxellska skolan F09-10 (födda 08-09) Grp A Västerås IBS Ungdom 1 Nykvarns IF 08      
14040705 sö 14/04 11:45 sö 14/04 K-Borg Arena F13 (födda 05) Slutspel B Semifinal Västerås IBS Ungdom 0 - 2 Örebro SK Ungdom    
14044706 sö 14/04 12:30 sö 14/04 Wenströmska Gymn F09-10 (födda 08-09) Grp B Vallentuna IBK 1 Västerås IBS Ungdom 2      
14045706 sö 14/04 12:30 sö 14/04 Irstaskolan P09 (födda 09) Grp A Västerås IB...m VIB Svart Ggik      
14041006 sö 14/04 12:30 sö 14/04 Klövernhallen 1 P13 G (födda 05-06) Slutspel B Semifinal Sk Vide 05 2 - 1 Västerås IBS Ungdom    
14043306 sö 14/04 13:00 sö 14/04 ABB Arena Plan 1 P15-16 (födda 02- 03) Slutspel B Final Storvreta IBK 1 1 - 7 Västerås IBS Ungdom 1    
14045807 sö 14/04 13:15 sö 14/04 Nybyggeskolan P11-B.2 (födda 07) Grp B Täby FC P07 Gribby Västerås IBS Ungdom      
14040707 sö 14/04 13:15 sö 14/04 K-Borg Arena F15-16 (födda 02-03) Slutspel A Semifinal IBF Borlänge F03 4 - 3 Västerås IBS Ungdom    
14044007 sö 14/04 14:00 sö 14/04 ABB Arena Plan 3 P08 (födda 10) Grp B Västerås IBS Ungdom 2 Färdig FBC Uppsala      
14041408 sö 14/04 14:00 sö 14/04 Råbyhallen P08 (födda 10) Grp A Sandvikens ...nebandy VIT Färdig Västerås IBS Ungdom 1      
14043307 sö 14/04 14:00 sö 14/04 ABB Arena Plan 1 P14 R (födda 04) Slutspel A Final Umeå City IBF Vit 2 - 5 Västerås IBS Ungdom    
14045308 sö 14/04 14:00 sö 14/04 Klövernhallen 2 P11-B.2 (födda 07) Grp C Bälinge IF P07 Västerås IBS Ungdom P07      
14045309 sö 14/04 14:45 sö 14/04 Klövernhallen 2 P09 (födda 09) Grp A Njutångers ...bandy 09-10 Västerås IB...m VIB Svart      
14044409 sö 14/04 14:45 sö 14/04 Viksängskolan P10 (födda 08) Grp C Västerås IBS Ungdom Kungsängens IF      
14041409 sö 14/04 14:45 sö 14/04 Råbyhallen P10 (födda 08) Grp B Nacka Walle...m P08 svart Färdig Västerås IBS Ungdom svart      
14044008 sö 14/04 15:00 sö 14/04 ABB Arena Plan 3 P09 (födda 09) Grp B Vallentuna IBK 1 Färdig Västerås IB...dom VIB Vit      
14043308 sö 14/04 15:00 sö 14/04 ABB Arena Plan 1 P15-16 (födda 02- 03) Slutspel A Final Västerås IBS Ungdom 2 2 - 1 Rasbo IK    
14041011 sö 14/04 16:15 sö 14/04 Klövernhallen 1 P11-B.2 (födda 07) Grp B Västerås IBS Ungdom Färdig IBF Hedemora      

Instagram

Intersport Kokpunkten Hummel Unihoc BLE Svenska Kyrkan Avis Hyresmaskiner