Detta är resultaten från Mälarenergi Cup 2019. Se de senaste resultaten från Mälarenergi Cup 2020 här.

IBF Borlänge

Spara till din kalender
Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
12044700 fr 12/04 17:30 fr 12/04 Wenströmska Gymn F12 (födda 06) Grp E Rönnby IBK F07 1 - 5 IBF Borlänge    
12043301 fr 12/04 18:15 fr 12/04 ABB Arena Plan 1 F15-16 (födda 02-03) Grp D Sandvikens ...Innebandy 1 3 - 1 IBF Borlänge F03    
12041001 fr 12/04 18:15 fr 12/04 Klövernhallen 1 P12 G (födda 06-07) Grp A IBF Borlänge 1 1 - 5 Örebro SK Ungdom    
12041502 fr 12/04 19:00 fr 12/04 Pettersbergskolan F13 (födda 05) Grp A IBF Borlänge F05 3 - 0 Storviks IF    
12041003 fr 12/04 19:45 fr 12/04 Klövernhallen 1 P12 G (födda 06-07) Grp C IBF Borlänge 2 15 - 1 Hässelby SK...2 Hawks P07    
12041703 fr 12/04 19:45 fr 12/04 Bombardier Arena C P14 G (födda 04-05) Grp B IBF Borlänge 1 1 - 5 NÅS IF    
12043303 fr 12/04 19:45 fr 12/04 ABB Arena Plan 1 F14 (födda 04) Grp B Väsby ibk 1 - 1 IBF Borlänge F04    
12044103 fr 12/04 19:45 fr 12/04 ABB Arena Plan 4 F11-B.1 (födda 07) Grp B Vendelsö IK 2 Färdig IBF Borlänge      
12044204 fr 12/04 20:30 fr 12/04 ABB Arena Plan 5 P14 R (födda 04) Grp C IBF Borlänge 2 - 1 IBF Hedemora    
12041005 fr 12/04 21:15 fr 12/04 Klövernhallen 1 P12 G (födda 06-07) Grp A Strömsbro IF P07 5 - 0 IBF Borlänge 1    
13044700 lö 13/04 09:00 lö 13/04 Wenströmska Gymn F11-B.1 (födda 07) Grp B IBF Borlänge Sundborns Goif      
13041502 lö 13/04 09:30 lö 13/04 Pettersbergskolan F12 (födda 06) Grp E IBF Borlänge 1 - 3 Jakobsbergs IBF F06    
13044002 lö 13/04 09:30 lö 13/04 ABB Arena Plan 3 F15-16 (födda 02-03) Grp D IBF Borlänge F03 2 - 2 Surahammars IBF    
13041504 lö 13/04 11:00 lö 13/04 Pettersbergskolan F13 (födda 05) Grp A IBK Östhammar 2 - 1 IBF Borlänge F05    
13040704 lö 13/04 11:00 lö 13/04 K-Borg Arena P14 G (födda 04-05) Grp B Västerås IBS Ungdom 6 - 0 IBF Borlänge 1    
13043305 lö 13/04 11:45 lö 13/04 ABB Arena Plan 1 P12 G (födda 06-07) Grp C SK Vide 6 - 1 IBF Borlänge 2    
13041006 lö 13/04 12:30 lö 13/04 Klövernhallen 1 P12 G (födda 06-07) Grp A Vallentuna IBK 2 VIBK P07 3 - 2 IBF Borlänge 1    
13041506 lö 13/04 12:30 lö 13/04 Pettersbergskolan F14 (födda 04) Grp B IBF Borlänge F04 2 - 1 IBK Hallsta F04    
13040107 lö 13/04 13:15 lö 13/04 Bombardier Arena A P14 R (födda 04) Grp C FBC TURKU 5 - 2 IBF Borlänge    
13043308 lö 13/04 14:00 lö 13/04 ABB Arena Plan 1 F15-16 (födda 02-03) Grp D IBF Borlänge F03 4 - 1 Storvreta IBK    
13040610 lö 13/04 15:30 lö 13/04 ABB Arena Plan 2 P12 G (födda 06-07) Grp C IBK Mantorp 5 - 5 IBF Borlänge 2    
13041010 lö 13/04 15:30 lö 13/04 Klövernhallen 1 F12 (födda 06) Grp E Frötuna IBF 1 - 1 IBF Borlänge    
13041011 lö 13/04 16:15 lö 13/04 Klövernhallen 1 P12 G (födda 06-07) Grp A IS Saga 13 - 1 IBF Borlänge 1    
13041411 lö 13/04 16:15 lö 13/04 Råbyhallen P14 G (födda 04-05) Grp B IBF Borlänge 1 2 - 2 Ingarö IF    
13040712 lö 13/04 17:00 lö 13/04 K-Borg Arena F14 (födda 04) Grp B IBF Borlänge F04 4 - 1 Örebro Innebandyn    
13040713 lö 13/04 17:45 lö 13/04 K-Borg Arena P14 R (födda 04) Grp C IBF Borlänge 5 - 2 Töjnan IBK    
13041013 lö 13/04 17:45 lö 13/04 Klövernhallen 1 F13 (födda 05) Grp A IBF Borlänge F05 6 - 1 Täby FC FL 05 Norra    
13040812 lö 13/04 18:00 lö 13/04 Fryxellska skolan F11-B.1 (födda 07) Grp B IBK Hallsta (F08-09) IBF Borlänge      
13040716 lö 13/04 20:00 lö 13/04 K-Borg Arena P14 G (födda 04-05) Slutspel B 1/4 Final IBF Borlänge 1 3 - 9 FBC TURKU    
13041015 lö 13/04 20:45 lö 13/04 Klövernhallen 1 P12 G (födda 06-07) Slutspel B 1/8 Final Djurö Vindö IF 3 - 4 IBF Borlänge 1    
13044219 lö 13/04 22:15 lö 13/04 ABB Arena Plan 5 F14 (födda 04) Slutspel A 1/4 Final IBF Borlänge F04 4 - 1 IBF Hedemora    
14041700 sö 14/04 08:00 sö 14/04 Bombardier Arena C F13 (födda 05) Slutspel A 1/4 Final Värmdö IF 0 - 2 IBF Borlänge F05    
14040101 sö 14/04 08:45 sö 14/04 Bombardier Arena A P14 R (födda 04) Slutspel A 1/4 Final Umeå City IBF Vit 4 - 1 IBF Borlänge    
14041502 sö 14/04 09:30 sö 14/04 Pettersbergskolan P12 G (födda 06-07) Slutspel B 1/4 Final IBF Borlänge 2 5 - 6 IBF Borlänge 1    
14041502 sö 14/04 09:30 sö 14/04 Pettersbergskolan P12 G (födda 06-07) Slutspel B 1/4 Final IBF Borlänge 2 5 - 6 IBF Borlänge 1    
14044003 sö 14/04 10:15 sö 14/04 ABB Arena Plan 3 F15-16 (födda 02-03) Slutspel A 1/4 Final Bele Barkarby IF 0 - 5 IBF Borlänge F03    
14044704 sö 14/04 11:00 sö 14/04 Wenströmska Gymn F11-B.1 (födda 07) Grp B Hofors IBK 2 IBF Borlänge      
14041505 sö 14/04 11:45 sö 14/04 Pettersbergskolan F12 (födda 06) Slutspel B 1/4 Final Rasbo IK 0 - 3 IBF Borlänge    
14044205 sö 14/04 11:45 sö 14/04 ABB Arena Plan 5 F13 (födda 05) Slutspel A Semifinal FBI Tullinge 4 - 2 IBF Borlänge F05    
14040706 sö 14/04 12:30 sö 14/04 K-Borg Arena F14 (födda 04) Slutspel A Semifinal IBF Borlänge F04 1 - 2 Huddinge IK F04    
14045307 sö 14/04 13:15 sö 14/04 Klövernhallen 2 P12 G (födda 06-07) Slutspel B Semifinal Vallentuna IBK 1 VIBK P07 3 - 6 IBF Borlänge 1    
14040707 sö 14/04 13:15 sö 14/04 K-Borg Arena F15-16 (födda 02-03) Slutspel A Semifinal IBF Borlänge F03 4 - 3 Västerås IBS Ungdom    
14041008 sö 14/04 14:00 sö 14/04 Klövernhallen 1 F12 (födda 06) Slutspel B Semifinal Vaksala SK 6 - 3 IBF Borlänge    
14040808 sö 14/04 14:00 sö 14/04 Fryxellska skolan F11-B.1 (födda 07) Grp B IBF Borlänge Nykvarns IF F07-08      
14043309 sö 14/04 16:00 sö 14/04 ABB Arena Plan 1 F15-16 (födda 02-03) Slutspel A Final IBF Hedemora 5 - 6 P IBF Borlänge F03    
14044009 sö 14/04 16:00 sö 14/04 ABB Arena Plan 3 P12 G (födda 06-07) Slutspel B Final Örebro SK Ungdom 6 - 2 IBF Borlänge 1    

Instagram

Intersport Kokpunkten Hummel Unihoc BLE Svenska Kyrkan Avis Hyresmaskiner