Detta är resultaten från Mälarenergi Cup 2019. Se de senaste resultaten från Mälarenergi Cup 2020 här.

Statistik

Matchstatistik

Matcher/Stadie


Matcher/Dag

Matcher/Klass

Lite siffror

Antal matcher 643
Färdigspelade 456
Kvar att spela 187
Walk over (WO) 0
Efter straffläggning 9
Hemmavinster 215
Bortavinster 189
Oavgjorda 52

Top 20 matcher med flest mål

Visa domare
  Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
lö 13/04 15:30 lö 13/04 ABB Arena Plan 1 P12 G (födda 06-07) Grp E Grimsta AIK - P06 Vit 15 - 2 Råsunda IS    
lö 13/04 08:45 lö 13/04 Klövernhallen 1 P13 G (födda 05-06) Grp C Nacka Wallenstam IBK 2 - 14 Grimsta AIK    
lö 13/04 11:00 lö 13/04 ABB Arena Plan 1 P12 G (födda 06-07) Grp E Råsunda IS 2 - 14 Västerås IBS Ungdom    
fr 12/04 19:45 fr 12/04 Klövernhallen 1 P12 G (födda 06-07) Grp C IBF Borlänge 2 15 - 1 Hässelby SK...2 Hawks P07    
lö 13/04 16:15 lö 13/04 ABB Arena Plan 4 P12 G (födda 06-07) Grp B Vallentuna IBK 1 VIBK P07 2 - 14 Samuelsdals IF P07    
lö 13/04 15:30 lö 13/04 ABB Arena Plan 4 P12 G (födda 06-07) Grp B Nacka Walle...m P08 svart 6 - 9 Hässelby SK...1 Hawks P07    
sö 14/04 13:00 sö 14/04 ABB Arena Plan 4 P14 R (födda 04) Slutspel B Strängnäs IBK 1 - 14 Filipstads IBK    
lö 13/04 21:30 lö 13/04 Klövernhallen 2 P12 R (födda 06) Slutspel B Torshälla IBK 12 - 3 BK Halna    
lö 13/04 16:15 lö 13/04 Klövernhallen 1 P12 G (födda 06-07) Grp A IS Saga 13 - 1 IBF Borlänge 1    
lö 13/04 20:45 lö 13/04 Bombardier Arena A P12 G (födda 06-07) Slutspel B Hässelby SK...2 Hawks P07 6 - 8 Nacka Walle...m P08 svart    
sö 14/04 13:00 sö 14/04 ABB Arena Plan 5 P12 R (födda 06) Slutspel B Torshälla IBK 9 - 5 Vallentuna IBK Vit    
lö 13/04 08:45 lö 13/04 ABB Arena Plan 1 P12 G (födda 06-07) Grp A Vallentuna IBK 2 VIBK P07 0 - 14 IS Saga    
lö 13/04 11:45 lö 13/04 ABB Arena Plan 2 P12 G (födda 06-07) Grp C Hässelby SK...2 Hawks P07 0 - 14 IBK Mantorp    
lö 13/04 14:45 lö 13/04 ABB Arena Plan 3 P12 R (födda 06) Grp B BK Halna 4 - 9 Värmdö IF P06 Vit    
lö 13/04 14:45 lö 13/04 ABB Arena Plan 4 P12 R (födda 06) Grp C Bålsta FBC P06 0 - 13 IBF Offensiv Lidingö    
lö 13/04 10:15 lö 13/04 ABB Arena Plan 3 P15-16 (födda 02- 03) Grp B Storvreta IBK 1 1 - 12 Håsta IBK    
fr 12/04 19:00 fr 12/04 Klövernhallen 3 P12 G (födda 06-07) Grp E Frötuna IBF 9 - 3 Råsunda IS    
lö 13/04 17:45 lö 13/04 ABB Arena Plan 2 P14 R (födda 04) Grp A Umeå City IBF Blå 10 - 2 Club 30 IBK    
fr 12/04 19:45 fr 12/04 ABB Arena Plan 5 P14 R (födda 04) Grp C Töjnan IBK 2 - 10 FBC TURKU    
lö 13/04 12:30 lö 13/04 Klövernhallen 2 P12 R (födda 06) Grp A Västerås IBS Ungdom 6 - 6 Torshälla IBK    


Intersport Kokpunkten Hummel Unihoc BLE Svenska Kyrkan Avis Hyresmaskiner