You are viewing the results for Mälarenergi Cup 2019. View the current results for Mälarenergi Cup 2020 here.

List of registered teams

Club Team name Category
AIK Pojkar 13 Grön (Födda 05-06)
Alunda IBF Pojkar 10 (födda 08 och senare)
Alunda IBF Pojkar 11-B.2 (födda 07 och senare)
Alunda IBF Pojkar 13 Röd (Födda 05)
Alunda IBF Flickor 09-10 (födda 08-09 och senare)
Alunda IBF Flickor 12 (födda 06 och senare)
Arosstadens IS Parasport Innebandy
Arosstadens IS Parasport Innebandy
Bele barkarby f04-05 Flickor 14 (födda 04 och senare)
Bele Barkarby IBF IF Pojkar 13 Röd (Födda 05)
Bele Barkarby IF Flickor 15-16 (födda 02-03 och senare)
Björklinge BK Pojkar 15-16 (födda 02-03 och senare)
BK Halna Pojkar 12 Röd (födda 06 och senare)
BKI Sunnanå Bki Sunnanå Flickor 11-B.2 (födda -07 och senare)
Bålsta FBC Pojkar 10 (födda 08 och senare)
Bålsta FBC Pojkar 11-B.2 (födda 07 och senare)
Bålsta FBC P06 Pojkar 12 Röd (födda 06 och senare)
Bälinge IF Pojkar 9 (Födda 09 och senare)
Bälinge IF Pojkar 10 (födda 08 och senare)
Bälinge IF Flickor 09-10 (födda 08-09 och senare)
Bälinge IF P07 Pojkar 11-B.2 (födda 07 och senare)
Club 30 IBK Pojkar 14 Röd (födda 04 och senare)
Djurö Vindö IF Pojkar 9 (Födda 09 och senare)
Djurö Vindö IF Pojkar 12 Grön (rek 06-07)
Ekerö IK Pojkar 8 (födda 10 och senare)
Ekerö IK P07-vit Pojkar 12 Grön (rek 06-07)
Enebybergs IF Pojkar 9 (Födda 09 och senare)
FBC TURKU Pojkar 14 Grön (födda 04-05)
FBC TURKU Pojkar 14 Röd (födda 04 och senare)
FBC Turku 02 Pojkar 15-16 (födda 02-03 och senare)
FBC Uppsala Pojkar 8 (födda 10 och senare)
FBC Uppsala Pojkar 12 Grön (rek 06-07)
FBC Uppsala Pojkar 13 Röd (Födda 05)
FBI Tullinge Svart Pojkar 10 (födda 08 och senare)
FBI Tullinge Orange Pojkar 10 (födda 08 och senare)
FBI Tullinge Flickor 13 (födda 05 och senare)
FBI Tullinge F02-03 Flickor 15-16 (födda 02-03 och senare)
Filipstads IBK Pojkar 14 Röd (födda 04 och senare)
Filipstads IBK Pojkar 15-16 (födda 02-03 och senare)
Filipstads IBK Flickor 14 (födda 04 och senare)
Floda IBK Flickor 14 (födda 04 och senare)
Frötuna IBF Pojkar 12 Grön (rek 06-07)
Frötuna IBF Pojkar 12 Röd (födda 06 och senare)
Frötuna IBF Flickor 12 (födda 06 och senare)
Ggik Pojkar 9 (Födda 09 och senare)
Ggik Pojkar 12 Röd (födda 06 och senare)
Grimsta AIK Pojkar 13 Grön (Födda 05-06)
Grimsta AIK Flickor 11-B.2 (födda -07 och senare)
Grimsta AIK Flickor 11-B.2 (födda -07 och senare)
Grimsta AIK - P06 Vit Pojkar 12 Grön (rek 06-07)
Gullänget-Kroksta IBS Pojkar 13 Röd (Födda 05)
Gävle GIK Pojkar 10 (födda 08 och senare)
Gävle GIK Pojkar 13 Röd (Födda 05)
Gävle GIK Flickor 11-B.2 (födda -07 och senare)
Gävle GIK Flickor 11-B.2 (födda -07 och senare)
Hagunda IF Blue knights Pojkar 9 (Födda 09 och senare)
Hagunda IF Flickor 11-B.1 (födda -07 och senare)
Hagunda IF Flickor 12 (födda 06 och senare)
Hammarby IF IBF Flickor 11-B.2 (födda -07 och senare)
Hofors IBK Flickor 11-B.1 (födda -07 och senare)
Hofors IBK Flickor 11-B.1 (födda -07 och senare)
Huddinge IBS Pojkar 13 Grön (Födda 05-06)
Huddinge IBS Pojkar 13 Röd (Födda 05)
Huddinge IK F04 Flickor 14 (födda 04 och senare)
Huddinge IK F-05 Flickor 13 (födda 05 och senare)
Hudik/Björkberg/Delsbo Flickor 13 (födda 05 och senare)
Hultsberg/Björkås IBF Flickor 12 (födda 06 och senare)
Håsta IBK Pojkar 15-16 (födda 02-03 och senare)
Hässelby SK Innebandy 1 Hawks P07 Pojkar 12 Grön (rek 06-07)
Hässelby SK Innebandy 2 Hawks P07 Pojkar 12 Grön (rek 06-07)
IBF Borlänge Pojkar 12 Grön (rek 06-07)
IBF Borlänge Pojkar 12 Grön (rek 06-07)
IBF Borlänge Pojkar 14 Grön (födda 04-05)
IBF Borlänge Pojkar 14 Röd (födda 04 och senare)
IBF Borlänge Flickor 11-B.1 (födda -07 och senare)
IBF Borlänge Flickor 12 (födda 06 och senare)
IBF Borlänge F05 Flickor 13 (födda 05 och senare)
IBF Borlänge F04 Flickor 14 (födda 04 och senare)
IBF Borlänge F03 Flickor 15-16 (födda 02-03 och senare)
IBF Hedemora Pojkar 11-B.2 (födda 07 och senare)
IBF Hedemora Pojkar 13 Grön (Födda 05-06)
IBF Hedemora Pojkar 14 Röd (födda 04 och senare)
IBF Hedemora F-07/08 Flickor 11-B.1 (födda -07 och senare)
IBF Hedemora Flickor 12 (födda 06 och senare)
IBF Hedemora Flickor 13 (födda 05 och senare)
IBF Hedemora Flickor 14 (födda 04 och senare)
IBF Hedemora Flickor 15-16 (födda 02-03 och senare)
IBF Leksand Pojkar 14 Grön (födda 04-05)
IBF Leksand Flickor 13 (födda 05 och senare)
IBF Leksand/Insjön Flickor 14 (födda 04 och senare)
IBF Leksand/Insjön Flickor 15-16 (födda 02-03 och senare)
IBF Ludvika Pojkar 9 (Födda 09 och senare)
IBF Ludvika Ja Flickor 12 (födda 06 och senare)
IBF Ludvika Flickor 15-16 (födda 02-03 och senare)
IBF Offensiv Lidingö Pojkar 12 Röd (födda 06 och senare)
IBF Offensiv Lidingö Pojkar 13 Grön (Födda 05-06)
IBK Hallsta P07 Pojkar 11-B.2 (födda 07 och senare)
IBK Hallsta (F08-09) Flickor 11-B.1 (födda -07 och senare)
IBK Hallsta F04 Flickor 14 (födda 04 och senare)
IBK Köping Ungdomsförening Pojkar 10 (födda 08 och senare)
IBK Mantorp Pojkar 12 Grön (rek 06-07)
IBK RUNSTEN Pojkar 13 Röd (Födda 05)
IBK Sala Flickor 12 (födda 06 och senare)
IBK Östhammar Flickor 12 (födda 06 och senare)
IBK Östhammar Flickor 13 (födda 05 och senare)
Idrottsgymnasiet Bollnäs Parasport Innebandy
Idrottsgymnasiet Bollnäs Parasport Innebandy
If pluss Parasport Innebandy
IK Sirius IBK Pojkar 10 (födda 08 och senare)
IK Sirius IBK Flickor 14 (födda 04 och senare)
IK Sirius IBK Flickor 14 (födda 04 och senare)
IK Tomtberga IKT1 Flickor 11-B.2 (födda -07 och senare)
IK Tomtberga IKT2 Flickor 11-B.2 (födda -07 och senare)
Ingarö IF Vargarna Pojkar 10 (födda 08 och senare)
Ingarö IF Pojkar 12 Röd (födda 06 och senare)
Ingarö IF Pojkar 14 Grön (födda 04-05)
IS Saga Pojkar 12 Grön (rek 06-07)
IS Saga / SK Vide Flickor 15-16 (födda 02-03 och senare)
Jakobsbergs IBF Pojkar 14 Grön (födda 04-05)
Jakobsbergs IBF F06 Flickor 12 (födda 06 och senare)
Järfälla Spiders Pojkar 10 (födda 08 och senare)
Järfälla Spiders Järfälla Spiders Pojkar 11-B.2 (födda 07 och senare)
Järna SK Flickor 11-B.2 (födda -07 och senare)
KaisMora Flickor 15-16 (födda 02-03 och senare)
KaisMora Flickor 15-16 (födda 02-03 och senare)
Kais Mora Pojkar 14 Grön (födda 04-05)
Karlskoga innebandy Pojkar 14 Röd (födda 04 och senare)
Karlstad Innebandyförening Pojkar 15-16 (födda 02-03 och senare)
KFUM Örebro Innebandy Flickor 13 (födda 05 och senare)
Kumla IBK Blå Pojkar 9 (Födda 09 och senare)
Kumla IBK Vit Pojkar 10 (födda 08 och senare)
Kungsängens IF Pojkar 10 (födda 08 och senare)
Lillån IBK Pojkar 10 (födda 08 och senare)
Lillån IBK Pojkar 10 (födda 08 och senare)
Lillån IBK Flickor 12 (födda 06 och senare)
Mesta IBK Pojkar 11-B.2 (födda 07 och senare)
Nacka Wallenstam IBK Pojkar 13 Grön (Födda 05-06)
Nacka Wallenstam IBK Pojkar 13 Röd (Födda 05)
Nacka Wallenstam P08 svart Pojkar 10 (födda 08 och senare)
Nacka Wallenstam P08 svart Pojkar 12 Grön (rek 06-07)
Njutångers Innebandy 09-10 Pojkar 9 (Födda 09 och senare)
Nora IBK Flickor 11-B.2 (födda -07 och senare)
Nora IBK Flickor 14 (födda 04 och senare)
Nyfors IK P05/06 Pojkar 13 Grön (Födda 05-06)
Nykvarns IF Pojkar 13 Röd (Födda 05)
Nykvarns IF 08 Flickor 09-10 (födda 08-09 och senare)
Nykvarns IF F07-08 Flickor 11-B.1 (födda -07 och senare)
Nynäshamns IBK Flickor 13 (födda 05 och senare)
NÅS IF Pojkar 14 Grön (födda 04-05)
Pixbo Wallenstam P04 Vit Pojkar 14 Grön (födda 04-05)
Rasbo IK Pojkar 15-16 (födda 02-03 och senare)
Rasbo IK Flickor 12 (födda 06 och senare)
Romfartuna GIF Flickor 14 (födda 04 och senare)
Råsunda IS Pojkar 12 Grön (rek 06-07)
Rättviks Innebandyförening Flickor 12 (födda 06 och senare)
Rönnby IBK Flickor 14 (födda 04 och senare)
Rönnby IBK F07 Flickor 12 (födda 06 och senare)
Rönnby IBK UNG Flickor 12 (födda 06 och senare)
Rönnby SK / Dingtuna Pojkar 13 Grön (Födda 05-06)
Rönnby SK / Dingtuna Pojkar 13 Röd (Födda 05)
Rönnby Västerås IBK Ungdom Flickor 09-10 (födda 08-09 och senare)
Rönnby Västerås IBK Ungdom Flickor 09-10 (födda 08-09 och senare)
Rönnby Västerås IBK Ungdom F02/03 Flickor 15-16 (födda 02-03 och senare)
Samuelsdals IF P07 Pojkar 12 Grön (rek 06-07)
Sandvikens AIK Innebandy SVART Pojkar 8 (födda 10 och senare)
Sandvikens AIK Innebandy VIT Pojkar 8 (födda 10 och senare)
Sandvikens AIK Innebandy Flickor 15-16 (födda 02-03 och senare)
Sandvikens AIK Innebandy Flickor 15-16 (födda 02-03 och senare)
Sigtuna IBK P05 Lag 1 Pojkar 13 Röd (Födda 05)
Sigtuna IBK P05 Lag 2 Pojkar 13 Röd (Födda 05)
Sigtuna IF IBK Pojkar 10 (födda 08 och senare)
Sigtuna IF IBK Pojkar 10 (födda 08 och senare)
Sirius IBK Flickor 12 (födda 06 och senare)
Skattkärrs IK Pojkar 13 Röd (Födda 05)
Skutskärs IBK Pojkar 13 Grön (Födda 05-06)
SK Vide P09 Pojkar 9 (Födda 09 och senare)
SK Vide Pojkar 10 (födda 08 och senare)
SK Vide Pojkar 10 (födda 08 och senare)
SK Vide Pojkar 12 Grön (rek 06-07)
SK Vide Flickor 12 (födda 06 och senare)
Sk Vide 05 Pojkar 13 Grön (Födda 05-06)
Skår IBK Flickor 14 (födda 04 och senare)
Skälby IBK Sharks Pojkar 8 (födda 10 och senare)
Skälby IBK Pojkar 10 (födda 08 och senare)
Skälby IBK Pojkar 11-B.2 (födda 07 och senare)
Skälby IBK Pojkar 13 Grön (Födda 05-06)
Skälby IBK P05R Pojkar 13 Röd (Födda 05)
Spöland Vännäs IF Flickor 12 (födda 06 och senare)
Storviks IF Flickor 13 (födda 05 och senare)
Storvreta IBK Pojkar 15-16 (födda 02-03 och senare)
Storvreta IBK Pojkar 15-16 (födda 02-03 och senare)
Storvreta IBK Flickor 15-16 (födda 02-03 och senare)
Strängnäs IBK Pojkar 14 Röd (födda 04 och senare)
Strömsbro IF P07 Pojkar 12 Grön (rek 06-07)
Sundborns GoIF P0809 Pojkar 9 (Födda 09 och senare)
Sundborns GoIF Pojkar 12 Grön (rek 06-07)
Sundborns GoIF Flickor 11-B.1 (födda -07 och senare)
Sundsvall GBK P05 Pojkar 13 Röd (Födda 05)
Surahammars IBF Flickor 15-16 (födda 02-03 och senare)
Söderhamns IBF/Delsbo IF Vit Pojkar 11-B.2 (födda 07 och senare)
Söderhamns IBF/Delsbo IF Blå Pojkar 11-B.2 (födda 07 och senare)
Tellus IF Parasport Innebandy
Tillberga IK Roosters Pojkar 15-16 (födda 02-03 och senare)
Torshälla IBK Pojkar 12 Röd (födda 06 och senare)
Torshälla IBK Pojkar 14 Röd (födda 04 och senare)
Torshälla IBK Pojkar 15-16 (födda 02-03 och senare)
Tyresö Trollbäcken IBK Pojkar 13 Röd (Födda 05)
Täby FC FL 05 Norra Flickor 13 (födda 05 och senare)
Täby FC Näsby Pojkar 13 Röd (Födda 05)
Täby FC P07 Gribby Pojkar 11-B.2 (födda 07 och senare)
Täby FC Västra Pojkar 13 Grön (Födda 05-06)
Töjnan IBK Pojkar 14 Röd (födda 04 och senare)
Töjnan IBK Flickor 15-16 (födda 02-03 och senare)
Umeå City IBF Blå Pojkar 14 Röd (födda 04 och senare)
Umeå City IBF Vit Pojkar 14 Röd (födda 04 och senare)
Umeå City IBF Flickor 14 (födda 04 och senare)
Umeå City IBF Flickor 15-16 (födda 02-03 och senare)
Vaksala SK Flickor 12 (födda 06 och senare)
Vaksala SK P08 Svart Pojkar 10 (födda 08 och senare)
Vallentuna IBK Pojkar 8 (födda 10 och senare)
Vallentuna IBK Pojkar 8 (födda 10 och senare)
Vallentuna IBK Pojkar 9 (Födda 09 och senare)
Vallentuna IBK Pojkar 9 (Födda 09 och senare)
Vallentuna IBK 2 VIBK P07 Pojkar 12 Grön (rek 06-07)
Vallentuna IBK 1 VIBK P07 Pojkar 12 Grön (rek 06-07)
Vallentuna IBK Svart Pojkar 12 Röd (födda 06 och senare)
Vallentuna IBK Vit Pojkar 12 Röd (födda 06 och senare)
Vallentuna IBK P05 Pojkar 13 Grön (Födda 05-06)
Vallentuna IBK Flickor 09-10 (födda 08-09 och senare)
Vallentuna IBK Flickor 09-10 (födda 08-09 och senare)
Vallentuna IBK F07 Flickor 11-B.1 (födda -07 och senare)
Vallentuna IBK F05 Flickor 13 (födda 05 och senare)
Vendelsö IK Flickor 11-B.1 (födda -07 och senare)
Vendelsö IK Flickor 11-B.1 (födda -07 och senare)
Vintrosa IS Pojkar 11-B.2 (födda 07 och senare)
Värmdö IF F06 Flickor 12 (födda 06 och senare)
Värmdö IF Flickor 13 (födda 05 och senare)
Värmdö IF P06 Blå Pojkar 12 Röd (födda 06 och senare)
Värmdö IF P06 Vit Pojkar 12 Röd (födda 06 och senare)
Väsby ibk Flickor 14 (födda 04 och senare)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 8 (födda 10 och senare)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 8 (födda 10 och senare)
Västerås IBS Ungdom VIB Svart Pojkar 9 (Födda 09 och senare)
Västerås IBS Ungdom VIB Vit Pojkar 9 (Födda 09 och senare)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 10 (födda 08 och senare)
Västerås IBS Ungdom svart Pojkar 10 (födda 08 och senare)
Västerås IBS Ungdom P07 Pojkar 11-B.2 (födda 07 och senare)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 11-B.2 (födda 07 och senare)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 12 Grön (rek 06-07)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 12 Röd (födda 06 och senare)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 13 Grön (Födda 05-06)
Västerås IBS Ungdom Svart Pojkar 13 Röd (Födda 05)
Västerås IBS Ungdom Vit Pojkar 13 Röd (Födda 05)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 14 Grön (födda 04-05)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 14 Röd (födda 04 och senare)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 15-16 (födda 02-03 och senare)
Västerås IBS Ungdom Pojkar 15-16 (födda 02-03 och senare)
Västerås IBS Ungdom Flickor 09-10 (födda 08-09 och senare)
Västerås IBS Ungdom Flickor 09-10 (födda 08-09 och senare)
Västerås IBS Ungdom Flickor 13 (födda 05 och senare)
Västerås IBS Ungdom Flickor 15-16 (födda 02-03 och senare)
Åby IBK Ungdom P06/05 Åby-Svärtinge Pojkar 12 Röd (födda 06 och senare)
Åkersberga IBF Pojkar 9 (Födda 09 och senare)
Åkersberga IBF Pojkar 10 (födda 08 och senare)
Åkersberga IBF Flickor 11-B.1 (födda -07 och senare)
Åkersberga IBF F08 Svart Flickor 09-10 (födda 08-09 och senare)
Åkersberga IBF F08 Orange Flickor 09-10 (födda 08-09 och senare)
Åkersberga IBF P08B Pojkar 10 (födda 08 och senare)
Åsa IF Svart Pojkar 13 Grön (Födda 05-06)
Åsa IF Gul Pojkar 13 Grön (Födda 05-06)
Älvsjö AIK Flickor 13 (födda 05 och senare)
Örby IS Flickor 09-10 (födda 08-09 och senare)
Örebro Innebandy Pojkar 10 (födda 08 och senare)
Örebro Innebandy Flickor 12 (födda 06 och senare)
Örebro Innebandyn Flickor 14 (födda 04 och senare)
Örebro SK Ungdom Pojkar 12 Grön (rek 06-07)
Örebro SK Ungdom Pojkar 12 Röd (födda 06 och senare)
Örebro SK Ungdom Pojkar 13 Röd (Födda 05)
Örebro SK Ungdom Flickor 13 (födda 05 och senare)
Intersport Kokpunkten Hummel Unihoc BLE Svenska Kyrkan Avis Hyresmaskiner